رشد و پیشرفت کشور با تکیه بر توان داخلی

مشهد- چهره های تقریب مذاهب خراسان رضوی بر لزوم توجه به تولید ملی و توان داخلی در حل مشکلات کشور تاکید کردند.

به گزارش خبرنگارمهر، نشست دو روزه نقش چهره های تقریبی درتبیین اقتصاد اسلامی وحمایت از کالای ایرانی ظهر پنج شنبه با صدور بیانیه ای در مشهد به کار خود پایان داد.

در  بخشی از این بیانیه آمده است: روحانیون وعلمای دین هیچگاه از مردم جدا نبوده وامروز که اقتصاد ومعیشت جامعه اسلامی دستخوش جنگ نابرابروظالمانه استکبار جهانی وآمریکای جنایتکار قرار گرفته است روحانیت در کنارملت بوده و ضمن مطالبه از مسئولان، استقامت خود را روزبه روز افزایش داده ومرعوب  جنگ اقتصادی ورسانه ای دشمن نخواهند شد.

علمای شیعه وسنی حمایت ازتولید ملی و کالای ایرانی را یک فریضه ملی می دانند چرا که این امرزیر بنای رشد اقتصادی وعاملی برای رفع بیکاری وزمینه ساز اشتغال بوده و آسیب های اجتماعی را کم رنگ، زندگی را آسان وپر رونق و شادی ونشاط اجتماعی را افزایش می دهد و وهمه این ها خواسته اسلام عزیز است و در راستای فرمایشات رهبر معظم انقلاب تلاش های خود را مضاعف خواهیم  کرد تادر تحقق اقتصاد مقاومتی نقش آفرین باشیم.

امروز کشور اسلامی ایران به اذعان دوست ودشمن دارای پتانسیل های بالقوه وبالفعل فراوانی در حوزه منابع مالی واقتصادی است وبه برکت  نظام مقدس جمهوری اسلامی از کشورهایی است که در توان دفاعی، تولید انرژی،بهداشت وسلامت، نانو،علم و فناوری، دانش هسته ای وده ها مورد دیگر جزء کشورهای پیشرو وصاحب مقام در خاورمیانه وبعضا دنیاست با این وجود نمی توان از ضعف مدیریتی برخی مدیران اقتصادی در حوزه ارز وکالاهای اساسی چشم پوشی کرد چرا که برخی نا آگاهانه این مسئله را به نظام نسبت می دهند.

ما علمای شیعه و سنی با تفکیک این ضعف از مسئله نظام اسلامی، قاطعانه اعلام می کنیم که نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هزینه ضعف ها وبی تدبیری را نخواهد داد و ضروری است که مسئولان مرتبط در پیشگاه مردم پاسخگوی اقدامات خود بوده وتلاش فوق العاده دربهبود معیشت واقتصاد این ملت وفادارهمیشه درصحنه داشته باشند.

ما باور داریم در هر زمانی که به دانش بومی وفرهنگ اسلامی خود تکیه کردیم شاهد رشد وتعالی جامعه اسلامی بودیم لذا با اعتقاد عمیق به برخی مسئولان ومرتبطین امور اقتصادی کشور اعلام می کنیم که تکیه به غرب ونظام سرمایه داری که نتیجه آن را امروز در فروپاشی نظام اقتصادی اروپا وآمریکا می بینیم چاره وراه حل مشکلات اقتصادی نیست بلکه تکیه به آموزه های اسلامی  می تواندباعث رونق اقتصادکشورو نجات بخش  جامعه بشری باشد.

در چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی که نقطه کمال نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است جا دارد تا با مجاهدت های فرهنگی،سیاسی واقتصادی واجتماعی تمام توان خودرابا بکارگیری ظرفیت عظیم مردمی  برای حل مشکلات به انجام رسانیم.

کد خبر 4490654

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 8 =