لایحه شفافیت در نظام اداری تقدیم مجلس می‌شود

تبریز- معاون رئیس جمهور گفت: لایحه شفافیت در نظام اداری طی روزهای آینده تقدیم مجلس می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، جمشید انصاری ظهر امروز پنج شنبه در جلسه شورای اداری استان در تبریز گفت: رسانه ها باید تلاش کنند مردم را با حقوق شهروندی بیشتر آشنا کنند و مطالبه گری مردم در این خصوص مفید است.

وی با تاکید بر اینکه مردم باید مطالبه کنند و مسئولان نیز پاسخگو باشند، ادامه داد: همچنین  باید مردم را قانع کنیم که حقوق شهروندی را رعایت کنند. در طرف مقابل نیز باید میدان برای اعمال نظارت مردم به دستگاه های اجرایی باید فراهم شود.

رئیس سازمان امور استخدامی کشور همچنین با اشاره به اینکه انجام همه این وظایف رابطه مستقیمی با رعایت حقوق شهروندی دارد، افزود: بسیاری از مردم ما با حقوق شهروندی خود آشنا نیستند.

انصاری در همین خصوص ادامه داد: مردم با دریافت کوچک ‌ترین حقوق خود در ادارات بسیار منت کشی و التماس می کنند، به طوری که در بسیاری از ادارات حقوق قانونی مردم به آنها فروخته می‌ شود.

معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه آموزش کارکنان و توجیه مدیران و مسوولان از حقوق شهروندی باید در دستور کار مدیران باشد، گفت: کارگزاران دولت با تکالیف و وظایف اداری خود در مورد حقوق شهروندی آشنایی ندارند.

رئیس سازمان امور استخدامی کشور ابراز داشت: قوه قضاییه در بحث رعایت حقوق شهروندی مسوولیت ویژه ای دارد و به بهانه تامین امنیت نباید آزادی های مشروع مردم را نادیده گرفت.

وی سپس افزود: دولت و بخش خصوصی نیز هر کدام وظایفی دارند و مهمترین وظیفه دولت استقرار حاکمیت ملی و تامین امنیت است.

کد خبر 4490784

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 12 =