بودجه سال ۹۸ به طور کامل باید مطابق با اقتصاد مقاومتی باشد

قائم مقام جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی گفت: امسال بودجه باید به طور کامل مطابق با اقتصاد مقاومتی باشد و آمادگی لازم برای هرگونه فتنه‌گری و سناریو در آن تعریف شود تا کشور به بحران نخورد.

زهره الهیان قائم مقام دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی در گفتگو با مهر ضمن اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر موضوع جنگ اقتصادی گفت: با توجه به برنامه‌ریزی مستکبرین جهان برای تحت فشار قرار دادن ملت ایران و وقوع یک جنگ تمام عیار اقتصادی علیه جمهوری اسلامی، فرمایش مقام معظم رهبری در مسیر تشکیل اتاق جنگ اقتصادی باید سرلوحه عمل سه قوه قرار گیرد و مسئولین این امر را الویت درجه یک کشور قرار دهند. در این قرارگاه انشاالله باید موضوعات روز تحلیل شود تا به یک شناخت کامل از شرایط موجود کشور برسیم تا بتوانیم برنامه دقیقی برای آینده ارائه دهیم.

وی همچنین با اشاره به اهمیت توجه ویژه دولت به معیشت طبقات ضعیف جامعه در شرایط کنونی کشور، گفت: در جریان فشارهای اقتصادی و تحریمی که به کشور وارد می‌شود، قاعدتا طبقات ضعیف جامعه را تحت فشار بیشتری قرار می‌دهد و به نوعی این اقشار را با مشکل شدید مواجه می‌کند. به همین دلیل باید تمام مسئولین بیشتر به مردم و معیشت آنها توجه کنند. حال مسئولین اگر بخواهند به معیشت مردم توجه کنند در اصل باید مراقب تولید، کاهش ارزش پول ملی، تورم و سایر مسائل اقتصادی باشند چون مهمترین و تاثیرگذارترین موضوع در خانواده‌ها، معیشت است که به طور مستقیم به مسائل اقتصادی کشور مرتبط است.

الهیان ضمن اشاره به موضوع بودجه سال جدید و وظیفه نمایندگان با توجه به ویژگی‌های به خصوص این سال گفت: وظیفه نمایندگان مجلس شورای اسلامی امسال با توجه به مشکلات اقتصادی که برای مردم ایجاد شده و فشاری که دشمنان قصد دارند به جمهوری اسلامی وارد کنند، بسیار سخت و در عین حال مهم است. امسال بودجه باید به طور کامل مطابق با اقتصاد مقاومتی باشد و نمایندگان دقت کنند تا بودجه سال ۹۸ آمادگی لازم برای هرگونه فتنه‌گری و سناریو از نوسانات شدید ارزی گرفته تا حتی کاهش شدید فروش نفت را داشته باشد تا کشور به بحران نخورد.

وی ضمن اشاره به موضوع درصد وابستگی بودجه به نفت گفت: با توجه به تحریم‌های ظالمانه‌ای که به احتمال زیاد در سال آینده علیه ملت ایران بیشتر اعمال خواهد شد، بودجه باید به نحوی باشد که کمترین وابستگی در آن به فروش نفت اعمال شود. در اصل یکی از پایه‌های اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی نیز همین است. باید برنامه‌ریزی‌های مالی و اعتباری به گونه باشد که اگر بر اثر تحریم‌ها حتی به هیچ وجه نتوانیم نفت را بفروشیم، کشور دچار عقب ماندگی نشود. این مهم با تقویت‌ ظرفیت‌های داخلی و افزایش تولید ملی بسیار سهل خواهد بود. امروز تنها راه نجات کشور از بحران اقتصادی کاهش وابستگی به نفت در عین افزایش حمایت از تولید و اخذ مالیات از دهک‌های بالای جامعه است.

عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب همچنین ضمن اشاره به کاهش هزینه‌های جاری دستگاه‌ها در بودجه سال 98، گفت: در عین حال که در صدد هستیم تا کشور را از این بحران عبور دهیم باید تمام دستگاه‌ها تلاش کنند تا هزینه‌های جاری خود را نیز کاهش دهند چون بخش مهمی از بودجه کشور هر ساله به هزینه‌های جاری اختصاص می‌یابد که تمام آنها از هزینه‌های مجلس گرفته تا دولت باید به حداقل برسد.

کد خبر 4492810

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 11 =