کیفی‌سازی طرح‌های حوزه شهری در رأس امور قرار دارد

زنجان_شهردار زنجان گفت: کیفی‌سازی طرح‌های حوزه شهری همواره در رأس امور قرار داشته و هیچ‌گاه این مهم را از اولویت برنامه‌های خود خارج نخواهیم کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، مسیح‌الله معصومی بعد از ظهر یکشنبه  در نشست خبری با تاکید بر اینکه یکی از اولویت‌های شهرداری در اجرای پروژه‌های حوزه شهری، بحث کیفی‌سازی بوده و این مهم همواره در رأس برنامه‌های ما قرار دارد، افزود: اعتقاد ما بر این است که خدمات ارائه شده توسط ارگانی مثل شهرداری، محدود به طیف خاصی نبوده و همه شهروندان را شامل می‌شود، به همین خاطر بحث کیفی‌سازی خدمات و طرح‌هایی که در این عرصه ارائه می‌شود، باید در رأس امور قرار گیرد.

وی با بیان اینکه با توجه به وسعت خدماتی که شهرداری ارائه می‌دهد، بی‌تردید نمی‌توان ادعا کرد که در این زمینه می‌توانیم به همه نیازها پاسخ دهیم، ادامه داد: انتظار ما از رسانه‌ها این است که در خصوص عملکرد شهرداری، نگاه واقع‌بینانه‌ای به همه مسائل داشته باشند و ما نیز در این مجموعه تلاش می‌کنیم که همواره خدمات مطلوبی را به شهروندان ارائه دهیم.

معصومی در خصوص پروژه‌هایی که شهرداری زنجان تا به امروز به اجرا گذاشته است، تصریح کرد: بی‌شک در روند اجرای همه پروژه‌های حوزه شهری، همراهی شهروندان حرف اول را می‌زند که این مهم را می‌توان به عینه در اجرای طرح پیاده‌راه سبزه‌میدان مشاهده کرد و بدون شک اگر این همراهی توسط شهروندان وجود نداشت، امروز قادر نبودیم طبق قولی که به شهروندان داده بودیم، نسبت به بهره‌برداری این پروژه در زمان مقرر اقدام کنیم.

شهردار زنجان با یادآوری اینکه در اجرای هر پروژه‌ای مشکلات و کاستی‌هایی وجود دارد و پروژه‌های شهرداری زنجان نیز از این قعده مستثنی نیست، اظهار کرد: اولویت شهرداری از اجرای همه این پروژه‌ها این است که شهروندان از خدماتی که توسط شهرداری به آن‌ها ارائه می‌شود، رضایت کامل را داشته باشند که خوشبختانه امروز بعد از افتتاح طح پیاده‌راه سبزه‌میدان، این رضایت را می‌توان در مردم این شهر مشاهده کرد.

معصومی با تاکید بر اینکه آرامش مردم را نمی‌توان با هیچ چیز دیگر مقایسه کرد و شهرداری با این رویکرد نسبت به اجرای طرح‌های خود اقدام کرده و از نگاه درآمدزایی به بسیاری از پروژه‌ها پرهیز کرده است، ادامه داد: شهرداری وقتی برای افتتاح پروژه‌ای قولی به مردم می‌دهد، همه تلاش خود را برای اتمام آن طرح در زمان وعده داده شده به کار خواهد گرفت؛ چرا که معتقد است اعتماد مردم به این ارگان بزرگ‌ترین و ارزشمندترین سرمایه است، به همین خاطر در خصوص پروژه پل گلشهر نیز تلاش‌مان بر تمام این طرح در زمان مقرر است.

معصومی همچنین از برخورد قاطعانه با کسانی که در اجرای به‌موقع پروژه‌ها خللی ایجاد کنند، خبر داد و با اشاره به اینکه اجازه نمی‌دهیم در اجرای پروژه‌های شهرداری، خللی از سوی برخی از افراد ایجاد شود، افزود: هنر شهرداری این است که اهل ریسک بوده و در انجام کارها همواره با مطالعه پیش می‌رود، از این رو اجازه مانع‌تراشی در اجرای به‌موقع پروژه‌ها را به هیچ‌کس نمی‌دهیم که این موضوع در خصوص پل گلشهر کاملا صادق است.

وی با یادآوری اینکه خوشبختانه بودجه امسال شهرداری زنجان افزایش داشته و تلاش‌ ما این است که رقم بودجه را به ۴۰۰ میلیارد تومان برسانیم، بیان کرد: با مروری به وضعیت هشت ماهه سال گذشته، درمی‌یابیم که ۶۰ درصد بودجه در این بازه زمانی محقق شد، این در حالی است که با تلاش‌های صورت گرفته، این میزان در هشت ماهه امسال به بیش از ۹۰ درصد رسیده است.

معصومی در ادامه از طراحی نقاطی به عنوان پارک‌سوار در سامانه جدید شهری خبر داد و با بیان اینکه معتقدیم برای برون‌رفت از مشکلات ترافیکی شهر زنجان، باید طرح سنتی حمل و نقل عمومی را کنار گذاشته و به جای آن، طرح جدید را که مبتنی بر ارتقای نظارت در این عرصه است، پیاده کنیم، اظهار کرد: اگر می‌خواهیم این مشکل برطرف شود، همه خیابان‌های شهر باید خطوط ویژه داشته باشد تا شهروندان با رغبت و رضایت کامل از این طرح استقبال کنند.

شهردار زنجان از توسعه حمل و نقل عمومی به عنوان یک راهکار اساسی برای رفع مشکلات ترافیکی شهر زنجان یاد کرد و گفت: یکی دیگر از اولویت‌های شهرداری، بحث زیباسازی شهری است که در همین راستا اهتمام ویژه‌ای به موضوع المان‌های شهری داشته و فراخوانی را برای المان نوروزی شهر زنجان داده‌ایم.

معصومی در خصوص اقدامات فرهنگی شهرداری زنجان نیز خاطرنشان کرد: با وجود اینکه شهرداری متولی برنامه‌های فرهنگی نیست، اما در حد توان خود در این زمینه ورود پیدا کرده است که نمونه بارز آن اجرای پروژه سبزه‌میدان با رویکرد فرهنگی است.

وی یادآور شد: در همه کشورها، کلید شهر در دستان شهردار است اما در اینجا فقط اسمی از شهردار باقی‌مانده است.

کد خبر 4493303

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 3 =