۴۰ برنامه شاخص سالروز پیروزی انقلاب در استان بوشهر برگزار می‌شود

بوشهر - مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر گفت: به مناسبت چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران ۴۰ ویژه برنامه شاخص توسط سازمان تبلیغات اسلامی و مجامع وابسته برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام عبدالرضا سروستانی عصر یکشنبه در نشست هماهنگی برنامه‌های سالروز پیروزی انقلاب و حماسه ۹ دی اظهار داشت: دشمن از مدت‌ها قبل از انتخابات سال ۸۸ برنامه‌ریزی خود را برای طراحی فتنه انجام داده بود.

وی اضافه کرد: مردم در روز نهم دی‌ماه نشان دادند که با همه وجود خواهان نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند و با محوریت ولایت در مقابل دشمنان و فتنه‌گران ایستادند و حماسه بزرگ ۹ دی را رقم زدند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر با اشاره به تلاش دشمن برای ایجاد فاصله بین مردم و نظام و ایجاد یاس و ناامیدی در بین مردم به‌ویژه در بین نسل جوان خاطرنشان کرد: ما نیز وظیفه داریم که نقش خود را در مقابله با این نقشه دشمنان ایفا کنیم.

وی با اشاره به اینکه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران طی ۴۰ سال گذشته با امواج و تلاطم‌های متعددی روبرو بوده است، ادامه داد: دشمن با ایجاد این تلاطم در پی آن بود که کشتی انقلاب به مقصد نرسد ولی خوشبختانه این نظام با قدرت در حال حرکت به مقصد اصلی یعنی اسلام ناب محمدی است.

حجت‌الاسلام سروستانی بیان کرد: دشمن با روش‌های مختلف از جمله جنگ تحمیلی، تحریم، ترور، جنگ نیابتی، فتنه و ... نقشه‌های خود را پیش برد و حالا بار دیگر تحریم را در دستور کار قرار داده است ولی این نظام با اقتدار در همه ابعاد در حال پیشرفت است.

وی با اشاره به اینکه دشمن همچنان مسیر خود را دارد و باید در مقابل آنها هوشیار باشیم، تصریح کرد: باید جشن‌های سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی با کیفیت بالا برگزار شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر با اشاره به گستردگی بالای جامعه هدف سازمان تبلیغات اسلامی، بر لزوم طراحی برنامه‌های متنوع متناسب با ذائقه اقشار مختلف مردم تاکید کرد و افزود: باید در راستای تشریح و تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی حرکت کنیم.

وی از طراحی و اجرای ۴۰ ویژه برنامه کلان در سطح استان بوشهر به مناسبت پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی خبر داد و اضافه کرد: این برنامه‌ها منحصر به دهه فجر نیست و در روزهای قبل و بعد از این ایام نیز برگزار می‌شود.

سروستانی با تاکید بر فعال‌سازی دبیرخانه برگزاری مراسم ۹ دی و جشن‌های پیروزی انقلاب، افزود: در مجموع حدود چهار هزار برنامه اجرا می‌شود که ۴۰ برنامه به صورت کلان و ویژه خواهد بود.

لزوم تولید محتوای رسانه‌ای مناسب

معاون فرهنگی، پژوهشی و آموزشی اداره کل تبلیغات اسلامی بوشهر نیز در این نشست اظهار داشت: دشمن همه توان خود را گذاشته و طراحی جدید کمر همت به نابودی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بسته است.

حجت‌الاسلام سیدعلی پناه محمودی نیا با اشاره به تلاش دشمنان برای ناکارآمد جلوه‌دادن نظام جمهوری اسلامی بیان کرد: ترویج حس ناامیدی در بین مردم و اینکه نظام طی ۴۰ سال گذشته ثمری نداشته است از دیگر برنامه‌های دشمنان است.

وی با اشاره به اینکه دشمن برنامه‌ریزی گسترده‌ای را بر روی نسل جوان و نوجوان داشته است، اضافه کرد: باید امید و نشاط در سطح جامعه تقویت شود و فضای جامعه را سمت امید سوق دهیم.

معاون فرهنگی، پژوهشی و آموزشی اداره کل تبلیغات اسلامی بوشهر خاطرنشان کرد: باید از ظرفیت تشکل‌های تبلیغات اسلامی استان برای برگزاری برنامه‌های سالروز پیروزی انقلاب اسلامی به بهترین شکل استفاده شود.

حجت‌الاسلام محمودی‌نیا خواستار تولید محتوای متناسب با این ایام در فضای مجازی شد و اضافه کرد: باید به خوبی اقتدار و توانمندی و دستاوردهای انقلاب اسلامی را نشان دهیم.

وی با اشاره به اینکه دشمن می‌خواهد مقاومت و استکبارستیزی را در جوانان سست کند، افزود: نگاه به آینده بسیار مهم است و همه تلاش خود را باید داشته باشیم که این انقلاب را به دست صاحب اصلی آن برسانیم.

تدوین برنامه‌های قرآنی

ابراهیم مرادی مدیرعامل اتحادیه موسسات و مراکز قرآنی مردمی استان بوشهر نیز در این نشست بر برگزاری باشکوه برنامه‌های سالروز پیروزی انقلاب اسلامی تاکید کرد و ادامه داد: تبلیغات میدانی و آذین‌بندی‌ها نباید فراموش شود.

وی از اجرای برنامه‌های قرآنی متناسب با سالروز پیروزی انقلاب اسلامی خبر داد و اضافه کرد: فعالان قرآنی استان بوشهر حضوری فعال در برنامه‌های سالروز پیروی انقلاب اسلامی خواهند داشت.

برگزاری نشست طلایه‌داران تبلیغ

حجت الاسلام نعمت الله عظیمی فرد کارشناس امور اعزام اداره کل تبلیغات اسلامی استان بوشهر نیز از برگزاری نشست طلایه‌داران تبلیغ در مرکز استان خبر داد و اضافه کرد: ۴۰ ویژه برنامه برای مبلغانی که در روستاها مستقر هستند در نظر گرفته شده است.

وی از حضور روحانیون در مدارس با هماهنگی آموزش و پرورش خبر داد و اضافه کرد: مسئولان باید در مساجد حضور یابند و پاسخگوی سوالات مردم باشند.

حسین ادیبی مسئول تشکل های دینی اداره کل تبلیغات اسلامی بوشهر نیز در این نشست اظهار داشت: ۲۰ بهمن مقارن با سالروز شهادت حضرت زهرا است که باید برنامه‌های این ایام با حفظ حرمت آن حضرت برگزار شود.

وی از برگزاری نشست‌هایی با هیئت‌های مذهبی و تشکل‌های دینی با حضور اقشار مختلف مردم خبر داد و اضافه کرد: حضور در نماز جمعه ۱۹ بهمن، برگزار جلسات فصلی و فعال‌سازی مجامع و فعالیت تشکل‌های دینی از دیگر برنامه‌ها است.

زهرا رضایی رئیس جمعیت بانوان فرهیخته استان بوشهر نیز به تشریح برنامه‌های این جمعیت پرداخت و از برنامه‌هایی همچون اجرای برنامه‌های مشاوره در مراکز آموزشی، نمایشگاه دستاوردهای بانوان کارآفرین و شب شعر زن و انقلاب نام برد.

جنبه مردمی برنامه‌های دهه فجر حفظ شود

محمدرضا قائم پور از دیگر مدیران تبلیغات اسلامی استان بوشهر نیز در این نشست با اشاره به اینکه دشمن می‌خواست تا ۴۰ سالگی انقلاب را نبینیم، اظهار داشت: برنامه‌ها بایستی جنبه مردمی خود را حفظ کنند و از طرفیت‌های مردمی بیش از پیش استفاده شود.

وی خواستار نوگرایی و جذابیت در طراحی و اجرای برنامه‌ها در این ایام شد و اضافه کرد: باید مانع از ایجاد گسست بین نسل‌ها شویم و نسل جوان به خوبی با انقلاب اسلامی آشنا شوند.

محمد شهبازی کارشناس رسانه و فناوری های نو تبلیغات اسلامی بوشهر نیز خواستار بصیرت‌افزایی در مورد حماسه بزرگ نهم دیماه شد و اضافه کرد: باید فعالیت‌ها در این زمینه هدفمند و متناسب باشد.

سعید رضایی سرپرست خبرگزاری مهر استان بوشهر نیز در این نشست بر اهمیت اطلاع‌رسانی در زمینه دستاوردهای انقلاب اسلامی تاکید کرد و از آمادگی این رسانه برای تولید محتوا و انعکاس این دستاوردها خبر داد.

افتتاح چند پروژه عمرانی

سید محمد موسوی مطلق، معاون اداری مالی تبلیغات اسلامی بوشهر نیز از افتتاح چند پروژه عمرانی سازمان تبلیغات اسلامی در ایام جشن‌های سالروز پیروی انقلاب شکوهمند اسلامی خبر داد.

عبدالله رئیسی مسئول پژوهش و آموزش تبلیغات اسلامی بوشهر نیز اظهار داشت: برگزاری جشن قلم‌های آسمانی و تجلیل از نویسندگان، پژوهشگران و اهالی قلم استان از حمله برنامه‌های مد نظر است.

وی با اشاره به اینکه دشمن با استفاده از ابزار هنر و رسانه در حال پیشبرد اهداف خود برای مقابله با نظام اسلامی است، اضافه کرد: باید متناسب با تهدیدهای دشمنان پاسخ دهیم.

اجرای برنامه‌های هنری

معاون حوزه هنری بوشهر نیز در این نشست از اجرای برنامه‌های نمایشی با موضوع انقلاب اسلامی خبر داد و اضافه کرد: این برنامه‌ها به مدت ۱۰ شب برگزار می‌شود.

پوربهی از دیگر برنامه‌های سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در استان به اجرای برنامه‌های شاد، رونمایی از کتاب و ثبت تاریخ انقلاب اسلامی به عنوان برنامه‌های حوزه هنری اشاره کرد.

وی با اشاره به رونمایی از یک قطعه موسیقی با موضوع انقلاب اسلامی، خاطرنشان کرد: اجرای نمایش حماسی دلاوران و تدوین خاطرات انقلاب از دیگر برنامه‌ها است.

کد خبر 4493462

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 12 =