مکان های تفریحی باید امن باشد

مکان های تفریحی باید به گونه ای دارای امنیت باشند که فرد هنگام حضور در آنها ، احساس آسایش روحی و جسمی کند.

دکتر محمد تقی جغتایی ، رئیس دانشکده علوم بهزیستی در گفتگو با خبرنگار مهر بیان داشت : برای "تفریح" نمی توان تعریف پایداری را اعلام کرد اما در کل تفریح حالتی است که فرد در آن از لحاظ روحی یا جسمی آسودگی خاطر دارد و از زندگی خویش احساس لذت می کند.

وی افزود: وجود مکان های تفریحی در هر جامعه ای لازم است. از سویی ، تفریح تنها رفتن به پارک و سینما نیست. هر فرد با توجه به سن ، جنس و علاقه هایی که دارد ، نگاهش به تفریح متاوت با دیگری است.

رئیس دانشکده علوم بهزیستی ادامه داد: پیش از ارجاع مردم به اموری مانند گزراندن اوقات فراغت با تفریحات سالم ، باید فضایی باشد که فرد بتواند آنجا برود و به تفریح بپردازد.

جغتایی تصریح کرد: دولت یا هر ارگان متولی در این زمینه ، وظیفه دارد برای آحاد مردم زمینه و یا فرصت های مناسب تفریحی را فراهم کند.

وی با اشاره به تفریح هایی مانند مسافرت ، توضیح داد: اساسا یکی از کارکردها و وظیفه های حکومت در برابر مردم ، این است که فرصت تفریح را برای ساکنان کشور فراهم کند.

رئیس دانشکده علوم بهزیستی متذکر شد: البته تفریح نباید مضر برای روح و جسم فرد باشد و لذا نمی توان گفت که اعتیاد و... را برخی تفریحی دنبال می کنند ؛ زیرا آنها از دایره تفریح که سلامتی روح و روان آدمی است ، خارج شده اند و در گرداب افراط و تفریط افتاده اند.

جغتایی همچنین بیان داشت: تفریحگاه مناسب ، مکانی است که در برگیرنده قشرهای گوناگون ، سن های مختلف و... باشد. 

کد خبر 449352

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 5 =