اجرای قانون حمایت از مادران شاغل در استان مرکزی مدنظر قرار گیرد

اراک- مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مرکزی گفت: اجرای قانون حمایت از مادران شاغل که در استان مرکزی مورد بی توجهی قرار گرفته و به طور کامل پیاده سازی نمی شود، بایستی مدنظر قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، زهرا فرجی بعد از ظهر روز دوشنبه در نشست کارگروه تخصصی امور بانوان و خانواده استان مرکزی در اراک اظهار داشت: در راستای سیاست های جمعیتی مبتنی بر فرزندآوری کشور، اجرای کامل و اصولی قانون حمایت از مادران شاغل در دستگاه های اجرایی استان مرکزی ضروری است و مسئولان مربوط باید به این مهم توجه داشته باشند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مرکزی افزود: برمبنای ارزیابی های صورت گرفته، با توجه به مسئولیت هایی که زنان شاغل دارند، فقدان حمایت از این بانوان، زمینه عدم تمایل آنها به فرزندآوری را فراهم می سازد و به همین علت اجرای قانون حمایت از مادران شاغل از اهمیت برخوردار است.

فرجی بیان کرد: همچنین با توجه به اینکه بخشی از زوجین نیز با مشکلات ناشی از ناباروری درگیر هستند و توان تامین مخارج درمان ناباروری را ندارند، بایستی در این زمینه راهکاری اندیشیده شود از جمله اینکه در رابطه با درمان ناباروری، بخشی از هزینه تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار گیرد.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مرکزی خاطرنشان ساخت: طبق آمار گرفته شده، استان مرکزی در حال حاضر در میان استان های کشور از نظر عدم تمایل مردان به فرزند دار شدن در رتبه آخر و از لحاظ عدم تمایل زنان به مادر شدن نیز در رتبه بیست و چهارم است.

لزوم پوشش بیمه های تکمیلی در رابطه با درمان ناباروری

در این نشست همچنین سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی اظهار داشت: با توجه به مباحث مطرح شده، ضروری است با ارایه راهکارهای مناسب زمینه بهره مندی مردم از پوشش بیمه تکمیلی برای درمان ناباروری زوجین ایجاد شود.

سعید فرخی بیان کرد: قانون مشوق هایی برای افزایش نرخ باروری و آمار موالید در کشور در نظر گرفته که ضروری است از این فرصت ها بهره گیری مطلوب صورت پذیرد و مورد عفلت قرار نگیرد.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی خاطر نشان ساخت: همچنین لازم است که برنامه های مرتبط با سیاست گذاری جمعیتی کشور در استان مرکزی جدی تر اجرایی شود تا شاهد افزایش نرخ باروری و موالید در این استان باشیم.

کد خبر 4494195

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 9 =