صورتحساب عملکرد بودجه ۹۶ کشور به هیأت دولت رفت

معاون نظارت مالی و خزانه دار کل کشور وزارت امور اقتصادی و دارایی از تهیه صورتحساب عملکرد بودجه سال ۱۳۹۶ کل کشور و تقدیم آن به هیأت دولت خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت امور اقتصادی و دارایی، سید رحمت اله اکرمی اظهار داشت: با وجود تمدید دو ماهه مهلت جذب و ارائه صورتحساب دریافت و پرداخت اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای و مالی، صورتحساب عملکرد سال ۱۳۹۶ کل کشور، با تلاش های شبانه روزی همکاران اداره کل هماهنگی و تلفیق حساب ها و روش های حسابداری معاونت متبوع، زودتر از موعد مقرر قانونی تهیه شده است.

وی افزود: این صورتحساب، همچون سال قبل، با استفاده از سامانه نظارت آنی معاونت نظارت مالی و خزانه داری کل کشور (سناما)، مطابق عناوین و تقسیمات مندرج در قوانین بودجه سنوات مذکور تهیه و تقدیم هیأت دولت شد.

اکرمی خاطر نشان کرد: بر اساس ماده ۱۰۳ قانون محاسبات عمومی کشور، وزارت امور اقتصادی و دارایی مکلف است، صورتحساب عملکرد هر سال مالی را حداکثر تا پایان آذر ماه سال بعد طبق تقسیمات و عناوین مندرج قانون بودجه سالیانه، همراه با گردش نقدی خزانه بطور همزمان به دیوان محاسبات کشور و هیأت وزیران تسلیم کند.

وی ارائه صورتحساب عملکرد بودجه سالانه کل کشور را اقدامی با اهمیت از سوی دولت در راستای پاسخگویی به ملت و ارتقای شفافیت مالی عنوان کرد.

کد خبر 4494253

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 14 =