کاهش نیم درصدی جمعیت زندانیان مواد مخدر کشور

ری- رئیس سازمان زندان های کشور از کاهش نیم درصدی جمعیت زندانیان مواد مخدر خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، اسغر جهانگیر بعد از ظهر دوشنبه در مراسم مبادله تفاهم نامه همکاری ستاد مبارزه با مواد مخدر و سازمان زندان ها در اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی فشافویه طی سخنانی گفت: بسیاری از سرقت های خرد و نیز آسیب های اجتماعی ناشی از رفتارهای بزهکارانه معتادان متجاهر است و لذا باید معتادان متجاهر از سطح شهرها جمع آوری و سامان دهی شوند.

وی گفت: مهم ترین جرائم موجود در کشور مربوط به مواد مخدر است و بیش از ۷۰ درصد از زندانیان مربوط به جرائمی هستند، که ریشه در مواد مخدر دارد و لذا باید از همه ظرفیت ها برای مقابله با این معضل خانمان سوز استفاده شود و نیز همه دستگاه ها باید با هم افزایی بتوانند وظایف خود را در کاهش آسیب‌های اجتماعی و جمعیت کیفری انجام دهند.

رئیس سازمان زندان های کشور افزود: یکی از وظایف سازمان زندان ها راه اندازی اردوگاه های بزرگ مواد مخدر است و با تفاهم با ستاد مبارزه با مواد مخدر ظرفیت فشافویه از یک هزار و ۷۰۰ معتاد متجارهر به ۵ هزار رسیده است، تا مردم شاهد حضور معتادان متجاهر در سطح شهرها نباشند.

وی در خصوص ورودی زندان های کشور گفت: در جرائم کلی میزان ورودی زندان ها در جرائم کیفری افزایش یافته است، اما در حوزه مواد مخدر ۶ درصد از ورودی زندان ها کاسته شده است و در مجموع نیم درصد از جمعیت موجود در زندان ها به دلیل این جرائم نیز کاهش داشتیم.

جهانگیر گفت: با جمع شدن مشتریان قاچاقچی مواد مخدر طبیعی است، که قاچاقچیان مجبور باشند تا از لانه های مخفی خود خارج شوند و باید همه دستگاه های اطلاعاتی، انتظامی و قضایی تلاش کنند تا ریشه این فساد بنیان افکن برچیده شود.

کد خبر 4494766

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 7 =