سازمان امور مالیاتی صورت حساب‌های مودیان را صحت سنجی می‌کند

براساس تصمیم نمایندگان، سازمان امور مالیاتی مکلف شد صورت حساب‌های سامانه مودیان را صحت سنجی کند.

به گزارش خبرنگار مهر، در ادامه جلسه علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی نمایندگان با تصویب ماده ۲۵ لایحه پایانه های فروشگاهی و سامانه مؤدیان مقرر کردند پس از انقضای مواعید مذکور در ماده ۳ این قانون، صورتحسابهایی که در سامانه مؤدیان ثبت نشده باشد معتبر نبوده و قابل استناد در مراجع قانونی نخواهد بود.

طبق تبصره یک این ماده، ذی حسابان و مدیران مالی دستگاه های اجرایی موضوع ماده ۵ قانون مدیریت خدمات کشوری مکلفند در پذیرش اسناد هزینه ای، مفاد این ماده را رعایت نمایند.

همچنین طبق تبصره ۲ این ماده، سازمان امور مالیاتی مکلف شد امکان صحت سنجی صورت حساب های موضوع این ماده را برای خزانه داری کل، دیوان محاسبات و سایر دستگاه های نظارتی فراهم کند.

وکلای ملت با تصویب ماده ۲۷ به سازمان امور مالیاتی اجازه دادند با رعایت قوانین اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ و برنامه ششم توسعه، متناسب با ظرفیت فنی و اجرایی کشور نسبت به ایجاد شخصیت حقوقی خود انتظام تخصصی به منظور نظارت بر شرکت های معتمد ارائه کننده خدمات مالیاتی و تنظیم مقررات و تعیین استانداردها و شاخص های توسعه نظام شبکه پایانه های فروشگاهی و صورت حساب الکترونیکی اقدام کند.

کد خبر 4494891

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 16 =