محمد رضا رمضانی از اختصاص 142 میلیارد تومان برای جوایز صادراتی در بودجه سال 86 خبر داد و گفت: برای تامین کسری بودجه جوایز صادراتی سال های 84 ، 85 و نیز برای پرداخت جوایز سال 86 باید این رقم به 731 میلیارد تومان افزایش یابد.

دبیرکل اتاق تعاون درگفتگو با خبرنگارمهربا اشاره به رشد حداقل40 درصدی صادرات غیر نفتی و تعهدات قبلی مربوط به سال های گذشته و پیش بینی جوایز صادراتی برای سال های 85 و 86 ، گفت: درحالی که جوایز صادراتی سال 84 هنوز تسویه نشده است متاسفانه منابع قابل توجهی برای این امر در بودجه سال 86 دیده نشده است.

محمد رضا رمضانی با بیان این که بودجه پیش بینی شده برای جوایز صادراتی در بودجه سال 86 بسیار ناچیز است، افزود: این میزان بودجه کفاف پرداخت جوایز صادراتی به مدت یکسال را می دهد.

وی برای پرداخت کسری جوایزصادراتی سال های 84 و 85 و همچنین 86 ، خواستار اختصاص 731 میلیارد تومان برای این امر شد.

دبیرکل اتاق تعاون صادرات غیر نفتی طی 10 ماهه امسال را حدود 13 میلیارد دلاراعلام و خاطرنشان کرد: رشد 40 درصدی صادرات غیر نفتی و ادامه این روند در سال آینده، افزایش تولید و صادرات در کشورافزایش جوایز صادراتی را می طلبد.

وی به نشست اتاق کمیسیون توسعه صادرات اتاق تعاون اشاره کرد و گفت: با توجه به رشد صادرات غیر نفتی کشور منابع مورد نیازبرای اختصاص بودجه جوایز صادراتی پیش بینی شود.

 

 

کد خبر 449662

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 2 =