مطالبه‌گری به سبک نمایندگان استان بوشهر در مجلس

بوشهر - در حالی که نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی باید از هر فرصتی برای دفاع از موکلان خود استفاده کنند، گویا اولویت برخی نمایندگان استان بوشهر در این موضوع نیست.

خبرگزاری مهر - گروه استان‌ها - سعید رضایی*: حضور اعضای دولت و وزرا در هر استانی این فرصت را ایجاد می‌کند که با تشریح شرایط و وضعیت استان، نسبت به دریافت اعتبارات و تخصیص بودجه و تعریف پروژه‌ها با وزیر مذاکره کرد و برای توسعه استان قدم برداشت.

امروز وزیر کشور مهمان استان بوشهر بود و در اولین نشست کاری در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان بوشهر که با حضور استاندار، مدیران دستگاه‌های اجرایی، نماینده ولی فقیه در استان و نمایندگان مجلس برگزار شد، حضور یافت.

این نشست می‌توانست محلی برای مطالبه‌گری نمایندگان استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی باشد و نمایندگان مجلس با تشریح مشکلات و کاستی‌ها و اعلام نیازهای استان، از این عضو کابینه دولت برای رفع مشکلات استان یاری بگیرند.

استان بوشهر دارای تعداد بسیار کمی نماینده در مجلس شورای اسلامی است و همین چهار نماینده باید تلاش مضاعفی برای احقاق حقوق استان داشته باشند و شاید باید به اندازه چند نماینده مجلس تلاش کنند.

 در حالی که نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی باید از هر فرصتی برای دفاع از موکلان خود و رفع مشکلات و تامین نیازهای آنها استفاده کنند، گویا اولویت نمایندگان استان بوشهر حفظ صندلی است.

سه نماینده استان بوشهر که از ابتدای نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان بوشهر حضور داشتند، به خاطر اینکه محل نشستن آنها از دید خودشان مناسب نبود، پس از قرائت قرآن جلسه را ترک کردند و بیرون رفتند و بعدها با وساطت صورت گرفته یکی از این افراد برگشتند و نماینده چهارم هم به جلسه اضافه شد ولی دو نماینده جلسه را به کلی ترک کرده و رفتند.

یکی از این نمایندگان استان دلیل ترک جلسه را رعایت نشدن شان آنها عنوان کرده است. آیا شان نماینده مجلس در این است که صندلی او یکی یا دوتا صندلی با وزیر فاصله داشته باشد و یا شان و جایگاه باید در دل مردم و توانمندی او باشد؟

اینکه شان نماینده مجلس باید حفظ شود را شکی نیست و علاوه بر نماینده مجلس، شان مردم نیز باید حفظ شود. شان و جایگاه مردم این است که نماینده آنها از هر روزنه‌ای برای گرفتن ریالی بیشتر از اعتبارات استفاده کند.

شان مردم این است که نماینده روی زمین بنشیند و یا ایستاده اینگونه جلسات را دنبال کند ولی بتواند ذره‌ای بیشتر به درد مردم بخورد، مردمی که این روزها با مشکلات اقتصادی مختلفی روبرو هستند و تلاش نمایندگان می‌تواند کمک زیادی به آنها باشد.

انتظار می‌رفت نمایندگان استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی حتی اگر محل نشستن آنها در نشست با وزیر فاصله زیادی هم داشت، به خاطر مردم هم که شده نشست را ترک نمی‌کردند و می‌ماندند و از حق مردم دفاع می‌کردند.

* سرپرست دفتر خبرگزاری مهر استان بوشهر

کد خبر 4497001

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 4 =