بانک‌هادر وصول مطالبات، بر اصل سرمایه واحدهای تولیدی متمرکز نشوند

سمنان-استاندار سمنان بابیان اینکه در شرایط تحریم باید تلاش کرد نارضایتی مردم بیشتر و گسترده‌تر نشود، گفت: بانک‌ها و مؤسسات مالی در وصول مطالبات، بر اصل سرمایه واحدهای تولیدی متمرکز نشوند.

بعد گزارش خبرنگار مهر، علیرضا آشناگر بعدازظهر پنج‌شنبه در دیدار با مسئولان ادارات اقتصادی و مدیران بانک‌ها و مؤسسات بیمه استان سمنان به میزبانی استانداری، ضمن بیان اینکه در شرایط تحریم باید تلاش کرد نارضایتی مردم بیشتر و گسترده‌تر نشود، تأکید کرد: توجه به سرمایه‌های مردمی و منابع مالیاتی راه‌هایی برای رفع محدودیت منابع اعتباری استان هستند.

وی بابیان اینکه اصرار بر این است که بانک‌ها نقش حمایتی خود را از صاحبان صنعت و تولید ایفا کنند، ابراز کرد: کارگروه‌های مختلف بخش صنعت چنانچه با دغدغه و کار کارشناسی مدیران پیگیری شوند کمک بزرگی برای پیشبرد امور خواهند بود از سوی دیگر باید دانست که حجم نقدینگی یکی از مشکلاتی است که باید دقت کرد تا تشدید نشود.

استاندار سمنان بابیان اینکه هدف بانک‌ها رفع مشکلات کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی باشد تا تزریق نقدینگی، بیان کرد:  خط تولیدهای قدیمی صنایع بازسازی و نوسازی شده و متناسب با وضع و شرایط موجود ساماندهی شوند از سوی دیگر باید هرچه تسهیلات را به سمت کمک به تولید ببریم به پیشرفت کار کمک خواهد کرد در غیر این صورت تزریق نقدینگی اگر باهدف کمک به هزینه‌های جاری واحدهای تولیدی مثل پرداخت حقوق کارگران سوق پیدا کند به افزایش مشکلات و بدهکاری آنان منجر خواهد شد.

آشناگر بابیان اینکه بانک‌ها و مؤسسات مالی در وصول مطالبات، بر اصل سرمایه واحدهای تولیدی متمرکز نشوند، تأکید داشت: برای توسعه استان منابع بودجه‌ای ما محدود است بنابراین باید منابع جدید تعریف شود و مأموریت اصلی دستگاه ها نیز در همین راستا قرار گیرد از سوی دیگر یکی از راه های جدید تامین منابع مالی گنج بی پایان منابع مردمی است که می تواند به توسعه استان کمک کند لذا در شناسایی منابع جدید مالی افراد صاحبنظر می توانند کمک کار مدیران باشند.

وی افزود: یکی دیگر از منابع درآمدی استان منابع مالیاتی است و در این خصوص فرار مالیاتی نیازمند بازنگری است ضمن اینکه پرهیز از فشار بر مردم نیز می بایست در نظر گرفته شود همچنین باید تاکید کرد که از دیگر موارد مهم کمک به پیشرفت امور، تسهیل مقررات است تا برنامه های اجرایی مردم سرعت بیشتری به خود بگیرد. گمرک، بانک ها و موسسات بیمه از مهمترین حوزه های مورد نظر در این زمینه هستند.

کد خبر 4497176

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 6 =