پرداخت تسهیلات بانکی کم بهره به فرهنگیان کرمانشاهی

کرمانشاه_مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه از پرداخت تسهیلات بانکی کم بهره به فرهنگیان کرمانشاهی خبر داد.

مجید یزدان پناه در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه یکی از تفاهم‌نامه‌های وزارت آموزش و پرورش اجرای طرح رتبه بندی معلمان است، اظهار داشت: در کنار این توسعه نظام پذیرش و بررسی پیشنهادات طی چند سال اخیر مغفول مانده است که مورد اجرا قرار می گیرد.

وی از برنامه ریزی و نظارت بر ماموریت ها، نقل و انتقالات فرهنگیان خبر داد و گفت: نیروی انسانی بزرگترین سرمایه آموزش و پرورش است که در این راستا برای رسیدگی به وضعیت کمبود یا مازاد فرهنگیان برنامه ریزی شده است و همچنین درصدد باز طراحی فرآیندهای انجام کار و اصلاح و منطقی سازی ساختارهای آموزش و پرورش بر اساس قانون هستیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه از پرداخت تسهیلات بانکی کم بهره در قالب وام‌های مرابحه، قرض‌الحسنه و مسکن به فرهنگیان خبر داد و بیان کرد: همچنین در صورت تفویض اختیار به مراکز تصمیم گیری آموزش و پرورش از تصدی‌گری خارج و به کارهایی نظیر آموزش و پرورش و سایر اقدامات خواهد پرداخت.

وی از توسعه بیمه های تکمیلی با تحت پوشش قرار دادن فرهنگیان و افراد تحت تکفل آنها با صدور بخشنامه مربوط خبر داد.

یزدان پناه تصریح کرد: طرح توسعه استقرار نظام پایش آموزش و پرورش در راستای استقرار حسابداری تعهدی نیز از سال ۹۴ به صورت آزمایشی و از امسال به صورت الزام قانونی در آموزش و پرورش مرکز و ۲۴ منطقه به منظور شفاف سازی هزینه ها و نیز مدیریت منابع اجرا شده است.

وی افزود: یکی دیگر از برنامه‌های در دست پیگیری، رسیدگی به وضعیت اسکان فرهنگیان است که در تابستان و به ویژه ایام نوروز مورد استقبال است.

یزدان پناه گفت: با همکار ی استانداری و میراث فرهنگی مرکز اسکان فرهنگیان در شهر کرمانشاه احداث می شود در حال حاضر رو مرکز خانه معلم در شهر کرمانشاه وجود دارد و اینک درصدد جذب اعتبارات برای راه‌اندازی سومین مرکز در شهرستان کرمانشاه هستیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: دو خانه معلم شهر کرمانشاه یکی در بلوار شهید بهشتی و دیگری در تپه فتحعلی خان قرار دارد و سومین خانه معلم نیز در بلوار طاقبستان در یکی از ساختمان های آموزش و پرورش است.

وی افزود: طرح توجیهی این مرکز آماده شده و منتظر سفر یکی از اعضای وزارتخانه در هفته آینده برای جذب اعتبارات و افزودن سومین خانه معلم شهر کرمانشاه در سال ۹۸ هستیم.

یزدان پناه عنوان کرد: در طرح رتبه بندی معلمان در نظام قدیم معلمان کارشناسی و بالاتر هر چهار سال یکبار و افراد کاردانی هر پنج سال یکبار رتبه بندی می شوند اما در طرح جدید هرساله رتبه بندی انجام و از مزایای بیشتر بهره‌مند می‌شوند.

کد خبر 4499997

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 12 =