توطئه تفرقه افکنی دشمن را با روحیه مقاومت بی اثر کنیم

پورمحمدی با تاکید بر بهم پیوستگی و هماهنگی رفتار مدیران اجرایی مناطق کشور گفت: در برابر تفرقه افکنی خرابکارانه برخی قدرت های بزرگ در ایران، باید روحیه مقاومت را با قدرت بروز داد و با انسجام این گونه اقدامات در تصمیمات، تهدیدات خارجی را بی اثر کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر ، حجت الاسلام مصطفی پور محمدی وزیر کشور که صبح امروز در جمع استانداران سراسر کشور سخن می گفت، حوادث تروریستی اخیر در استان سیستان و بلوچستان را نشاندهنده طراحی های مشخص و نقشه هایی دانست که بطور مشخص، کاملا هدایت شده و برنامه ریزی شده در کشور انجام می شود.

پورمحمدی با اشاره به اینکه منویات مقام معظم رهبری کاملا با مجریان همفکر و با دستگاه های اجرایی و تقنینی همگام است، تصریح کرد: دشمنان ملت ایران که امیدی ندارند با اعمال فشارهای سیاسی و تبلیغاتی و تهدیدات بتوانند بر عزم رهبر تاثیر بگذارند با دست زدن به اقدامات تروریستی و تفرقه افکنانه به دنبال این هستند که اوضاع داخلی ایران را به هم بریزند.

وی افزود: آنچه برای ما تعیین کننده است اینست که دستگاه اجرایی از حمایت افکار عمومی برخوردار است و این محوری ترین و کلیدی ترین پاسخ به فشارهای خارجی است.

پورمحمدی با اشاره به حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن گفت: مردم با حضور خود نشان دادند با کسانی که خادم آنها هستند همراه و هم دل هستند و این نشانه رضایت از شرایط موجود است.

وزیر کشور بر انجام مطالعات و کارشناسی دقیق تر بر خدمات ارائه شده و همچنین روان نمودن تسهیلات برای مردم تاکید کرد و ضمن ابراز خرسندی از مجموعه اقدامات صورت گرفته در مناطق مختلف کشور و موفقیت چشمگیر مصوبات سفرهای استانی اظهار داشت:  میزان شکایات مردمی علی رغم افزایش مراجعات، نسبت به دوره های قبل کاهش پیدا کرده است.

وی همچنین دولت الکترونیک را یکی از ضروریات ساختاری در مدیریت امور و سهل و روان کردن تسهیلات به مردم قلمداد کرد و افزود: بحث ساماندهی و باز تعریف ساختارها براساس یک نظم تعریف شده بطوری که که تعاملات رو در رو و چهره به چهره نیاز کمتری باشد باید در سرلوحه کاری مدیران مناطق قرار بگیرد.

وزیر کشور در همین رابطه خاطرنشان کرد: به منظور پیاده سازی دولت الکترونیک و تاسیس بانک اطلاعاتی در استان ها بیش از 50 درصد هزینه اقدامات را در اختیار استان ها می گذاریم و به محض بهره برداری از بانک های اطلاعاتی، تمام اطلاعات موجود کشور را در این بانک اطلاعاتی وارد می کنیم تا امکان تسهیل امور اداری و کنترل بیشتر برای مدیران مناطق افزایش یابد.

پور محمدی در بخش دیگری از سخنان خود انتخابات 24 آذر را نشان دهنده بلوغ سیاسی جامعه ایران و برگزاری آئین های عزاداری در ماه محرم را نشانه عمق دریافت دینی و معرفتی مردم و 22بهمن امسال را نماد مقاومت، ایثار و همبستگی ملی دانست.

کد خبر 450002

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 8 =