انتشار کتابی با موضوع تبیین مولفه‌های اقتصاد مقاومتی

کتابی با موضوع تبیین مولفه‌های اقتصاد مقاومتی به قلم یاسین قاسمی روانه بازار کتاب شد.

به گزارش خبرنگار مهر، کتاب «اقتصاد مقاومتی» اثر تازه‌ای است به قلم یاسین قاسمی که به تازگی از سوی نشر پل در تهران منتشر شده است.

این کتاب ه گفته نویسنده آن با الهام از مساله اقتصاد مقاومتی که در بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در سال ۱۳۹۳ بازتاب بسیاری داشته است نوشته شده است.  

نویسنده این کتاب در این زمینه در مقدمه خود عنوان کرده است: یکی از مهمترین سوالاتی که درباره اقتصاد مقاومتی به ذهن متبادر می‌شود رابطه میان فرهنگ و اقتصاد مقاومتی است که برای تبیین آن باید به دو مساله فرهنگ و اقتصاد مقاومتی و تعریف آنها به طور ویژه توجه کرد.

وی در ادامه می‌نویسد: برای دستیابی به تعریف دقیق و صحیح از فرهنگ باید تامل و دقت بیشتری داشت. در این نوشتار برای فهم درست از مقوئله فرهنگ جایگاه و اهمیت آن در زندگی فرد و جامعه به جملاتی از بنیانگذار جمهوری اسلامی و رهبر انقلاب اشاره می‌شود...برای هر نوع تحول اساسی و دگرگونی بنیادین و درست باید ابتدا به فرهنگ تحول و دگرگونی  بر مبنای صحیح دست یافت، اقتصاد ضعیف را متحول و تحولات فرهنگی متناسب با مختصات اقتصاد مقاومتی پدید آورد.

این کتاب در مقالات خود موضوعاتی مانند پاسخ رهبر انقلاب به ده پرسش پیرامون اقتصاد مقاومتی، مولفه‌های اقتصاد مقاومتی در بیان رهبر انقلاب، استراتژی اقتصاد مقاومتی، مدیریت در اقتصاد مقاومتی، متغییرهای اقتصاد مقاومتی از دیدگاه قرآن کریم، راهبرهای اقتصاد مقاومتی برای مقابله با تحریم‌ها و نیز نقش شرکت‌های دانش‌بنیان، صنعت گردشگری و سبک زندگی در تحقق اقتصاد مقاومتی به چشم می‌خورد.

این کتاب در ۲۲۸ صفحه با قیمت ۲۱ هزار تومان منتشر شده است.

کد خبر 4500368

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 8 =