آمار اساس مدیریت و برنامه‌ریزی است/توفیق ادارات در سایه آمار صحیح

سمنان - معاون سیاسی امنیتی استاندار سمنان بابیان اینکه اهمیت آمار حیاتی در ارزیابی میزان توفیق یا عدم توفیق اداره جامعه برجسته است، گفت: آمار اساس برنامه‌ریزی است.

به گزارش خبرنگار مهر، سعید ناجی پیش از ظهر دوشنبه در نشست شورای هماهنگی ثبت‌احوال استان سمنان به میزبانی استانداری ضمن بیان اینکه آمار نقش مهمی در برنامه‌ریزی دارد چراکه بدون داشتن آمار صحیح و دقیق نمی‌توان در مسیر توسعه گام نهاد، تأکید کرد: آمار اساس برنامه‌ریزی است و این امر باید مدنظر مسئولان ادارات استان باشد از سوی دیگر باید گفت توفیق ادارات دولتی در سایه استحصال آمار درست است.

وی بابیان اینکه اهمیت آمار حیاتی در ارزیابی میزان توفیق یا عدم توفیق اداره جامعه برجسته محسوب می‌شود، بیان کرد: آمار حیاتی نشان می‌دهد که در مدیریت سیاسی، اجتماعی و اقتصادی در سطح استان به چه شکل بوده و به چه سمتی حرکت می‌کند همچنین آمار به‌نوعی مرجع مراجعه برای سایر دستگاه‌ها و نهادهای برنامه‌ریز و اجرایی نیز محسوب می‌شود و لذا کمک می‌کند تا برنامه ریزان بدانند در چه بخش‌هایی نیاز است که بازنگری‌هایی صورت گیرد و در چه بخش‌های امتداد برنامه‌ها الزامی است.

معاون استاندار سمنان با طرح این پرسش که اگر در فرهنگ و جامعه فرهنگی ما تشویق به سنت حسنه ازدواج صورت می‌پذیرد، چرا باید سن ازدواج بالا رود؟ تأکید کرد: پاسخ به چنین سوالاتی بدون داشتن آمار و اطلاعات تقریباً بیهوده است و لذا از دل آمار است که می‌توانیم پدیده‌های مشهود جامعه را بررسی کنیم.

ناجی بابیان اینکه دستگاه‌های متولی فرهنگ باید جسورانه و شجاعانه به میدان آیند و موضوعات درون استان سمنان را ارزیابی کنند، ادامه داد: ما باید به این نقطه برسیم که از خود بپرسیم اگر رفتارهای اجتماعی و فردی‌مان منطبق بر آموزه‌های فرهنگی، دینی و ملی نیست، چه خلأهایی در سطح جامعه و یا ارگانی که مدیریت آن بر عهده ما است وجود دارد؟ لذا این امر سبب می‌شود تا به رفع کمبودها دست یابیم.

وی با بیان اینکه آمار می بایست پس از بررسی در اختیار دستگاه‌های متولی قرار گیرد، بیان کرد: هر دستگاه با توجه به ماموریت خود در قالب برنامه و فعالیت یکپارچه می‌تواند افق جامعه را ترسیم کند.

کد خبر 4500404

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 1 =