اجرای طرح سند جامع سلامت در کرمانشاه

کرمانشاه_مدیر حوزه سلامت معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از اجرای طرح سند جامع سلامت در کرمانشاه خبر داد.

حسین بیگلری در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه از سال گذشته طرح سند جامع سلامت استان کرمانشاه در راستای برنامه های کلان وزارت بهداشت در تمام استان های کشور آغاز شده است، اظهار داشت: استان کرمانشاه نیز جز سه استان پیشرو در انجام مراحل اولیه و ساختاری است.

وی با بیان اینکه این سند جامع اکنون به مرحله اجرایی در استان و شهرستان ها رسیده است، افزود: در سال اول اجرای سند جامع سلامت درصدد ارتقای سواد سلامت، افزایش تحرک بدنی وخودمراقبتی به عنوان راهکارهای تامین سلامت جامعه استان کرمانشاه با همکاری تمام سازمان های ذی ربط در امر سلامت نظیر استانداری با حمایت سازمان برنامه و بودجه توسط دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه هستیم.

مدیر حوزه سلامت معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: پروژه سند جامع سلامت برای ارتقای سطح سلامت مردم استان در کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان و هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی به تصویب رسیده است.

وی عنوان کرد: در این برنامه تمامی شاخص های مرتبط با سلامتی از مسائل جسمی و روحی افراد تحت بررسی قرار می گیرد و در یک برنامه ۵ ساله هرسال شاهد ارتقای شاخص های سلامت محور مردم استان خواهیم بود.

بیگلری با تاکید بر اینکه مشارکت مردم در تامین سلامت خودشان حائز اهمین است، تصریح کرد: به طور جدی درصدد اجتماعی شدن سلامت و تحقق آن برای آحاد جامعه به ویژه اقشار آسیب پذیر هستیم.

وی افزود: سندجامع سلامت با مصوبه شورای توسعه و برنامه ریزی استان به عنوان عالی ترین شورای اداری به مرحله تحقق و اجرا خواهد رسید و سهم هر سازمان تعیین می شود.

مدیر حوزه سلامت معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: سازمان های مردم نهاد مربوط به این طرح شامل آموزش و پرورش، بهزیستی، جهادکشاورزی، دامپزشکی، آحاد مردم و سازمان های مردم‌نهاد، استاندارد و صدا و سیما است.

به گفته بیگلری، جامعه هدف سند جامع سلامت شامل تمام مردم ساکن نقاط شهری و روستایی، دولتی و غیردولتی، از نظر شاخص های جسمی، روانی، اجتماعی و معنوی است و در این میان بر روی تامین تغذیه سالم دانش آموزان تا سالمندان تاکید ویژه می شود.

کد خبر 4501200

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 5 =