درخواست فدراسیون بسکتبال برای افزایش ۴۰ درصدی بودجه ۹۸

فدراسیون بسکتبال برای سال آینده و بر اساس حجم برنامه‎های پیش‎بینی شده برای تیم‎های مختلف مردان و بانوان، متقاضی افزایش بیش از ۴۰ درصدی بودجه است.

به گزارش خبرنگار مهر،  وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک در ماه های پایانی یا هفته های ابتدایی هر سال، بر اساس بودجه مصوب خود و همچنین برنامه های دریافتی از فدراسیون ها، بودجه آنها را برای سال آینده مشخص می کنند. 

معمولا بودجه فدراسیون ها هر ساله با افزایش چند درصدی مصوب می شود. این میزان افزایش با لحاظ کردن معیارهایی مانند موقعیت کلی فدراسیون و رشته های تحت پوشش آن همراه با رویدادهای پیش رو لحاظ می شود. در مجموع افزایش بودجه در میان فدراسیون های مختلف، با میزان درصدهای متفاوت انجام می شود اما به طور میانگین می توان افزایش ۲۰ تا ۳۰ درصدی را برای آنها در نظر گرفت. این در حالی است که فدراسیون بسکتبال متقاضی افزایش بیش از ۴۰ درصدی برای سال آینده شده است. 

این درخواست فدراسیون بسکتبال با لحاظ کردن افزایش اردوها و اعزام ها در بسکتبال بانوان و بسکتبال سه به سه که گسترده تر شدن برنامه های این فدراسیون را موجب شده، مطرح شده است.

از فروردین ماه سال ۹۶ که فدراسیون جهانی بسکتبال حضور محجبه بانوان بسکتبال ایران در میادین بین المللی را تصویب کرد، این فدراسیون ها اعزام تیم های بانوان در رده های سنی مختلف را در دستور کار قرار داد. بانوان بسکتبال ایران طی یکی دو سال گذشته در میادین بین المللی مختلف و از جمله بازی های داخل سالن و بازی های آسیایی شرکت داشتند. بسکتبال بانوان حتی به عنوان اولین رشته موفق به کسب سهمیه نخستین دوره بازی های ساحلی جهان نیز شده است. (این بازی ها مهرماه سال آینده در سن دیگو آمریکا برگزار می شود)

همچنین فعالیت بسکتبال سه به سه هم طی ماه های گذشته با جدیت بیشتر در فدراسیون بسکتبال دنبال می شود. 

رامین طباطبایی رئیس فدراسیون بسکتبال، با لحاظ کردن برنامه های مربوط به این دو بخش و دیگر برنامه های این فدراسیون که آماده سازی تیم ملی برای جام جهانی ۲۰۱۹ چین یکی از مهمترین آنها است، متقاضی افزایش بیش از ۴۰ درصدی بودجه این فدراسیون برای سال آینده شده است. وی در گفتگو با خبرنگار مهر این موضوع را تایید کرد. 

به گزارش خبرنگار مهر،  لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ امروز سه شنبه از سوی حسن روحانی رئیس جمهور درحالی تقدیم مجلس شورای اسلامی شد که بودجه ورزش نسبت به سال ۱۳۹۷ رشد داشته است. 

کد خبر 4501220

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 5 =