مهلت ۲۰روزه برای ثبت تغییر نشانی سکونت/ ۱۵میلیون فاقد کارت هوشمند

معاون فناوری اطلاعات سازمان ثبت احوال گفت: با ایجاد سامانه ثبت تغییر نشانی محل سکونت در سازمان ثبت احوال، هموطنان ۲۰ روز مهلت دارند که تغییرات را اطلاع دهند.

به گزارش خبرنگار مهر، حمید پارسایی گفت: سامانه‌ای با عنوان ثبت تغییر نشانی محل سکونت در سازمان ثبت احوال ایجاد شده و به هموطنانی که نشانی آنها تغییر کرده و یا تغییر خواهد کرد ۲۰ روز مهلت داده ایم که برای ثبت تغییر نشانی خود اقدام کنند.

معاون فناوری اطلاعات سازمان ثبت احوال با اشاره به اینکه این اقدام در جهت به روز کردن نشانی محل سکونت شهروندان راه اندازی شده است تاکید کرد: متقاضیان می توانند از طریق سامانه ncr.ir یا  sabteahval.ir تغییرات را اعلام و ثبت کنند.

وی گفت: با توجه به اینکه به سمت دولت الکترونیک حرکت می کنیم بعد از دو ساعت از ثبت اطلاعات در سامانه، تمامی دستگاههای متصل به پایگاه جمعیتی سازمان ثبت احوال از این نشانی جدید استفاده خواهند کرد  و نیازی به این نیست که در هر مراجعه به سازمانی فرمهای کاغذی را پر کنند.

پارسایی گفت: چنانچه فردی تغییرات محل سکونت خود را اطلاع ندهد برای دریافت خدمات به مشکل بر می خورد و از این پس شماره ملی و آدرس افراد به تمامی دستگاهها اطلاع داده می شود.

وی همچنین اظهار داشت: باتوجه به اینکه سرشماری که در حال حاضر وجود دارد زمان بر و هزینه بر است و خیلی هم دقیق نیست از این پس این سامانه در شناسایی جمعیت و مهاجرتها  کمک خواهد کرد و هر لحظه که مدیران اراده کنند می توانند آمار جمعیتی را به تفکیک شهر، روستا و دهستان و ... داشته باشند.

معاون فناوری اطلاعات سازمان ثبت احوال کشور در مورد کارتهای هوشمند نیز گفت: ۳ میلیون نفر تا خردادماه امسال برای دریافت کارتهای هوشمند ثبت نام کرده اما بدلیل تحریم، کارتهای آنها چاپ نشد که چاپخانه دولتی قرار است تا پایان سال کارتهای این افراد را چاپ و آماده کند.

وی با اشاره به اینکه ۱۰ تا ۱۵ میلیون نفر از افراد واجد شرایط هنوز کارت هوشمند ندارند، گفت: این افراد تازمانی که کارت های ملی شان اعتبار دارد می توانند از آنها استفاده کنند و بهتر است تا قبل از اتمام مهلت کارتها برای ثبت نام کارت هوشمند به دفاتر مراجعه کنند.

کد خبر 4501288

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 4 =