۹۶۸ باشگاه کتاب خوانی در استان کرمان فعالیت می کنند

کرمان - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان از فعالیت ۹۶۸ باشگاه کتاب خوانی در این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا علیزاده پیش از ظهر پنجشنبه در مراسم اختتامیه سومین دوره جام باشگاه های کتاب خوانی کودک و نوجوان اظهار داشت: شاهد برگزاری سومین جام باشگاه های کتاب خوانی کودک و نوجوان هستیم.

وی در مورد طرح پایتخت کتاب ایران افزود: از جمله مهم ترین برنامه های پایتخت کتاب ایران باشگاه های کتاب خوانی کودک و نوجوان است و یکی از موثرترین و تاثیرگذارترین در حوزه فرهنگ است. اگر در حوزه فرهنگ همه دست در دست هم دهیم و در ترویج و تکثیر باشگاه های کتاب خوانی کودک و نوجوان همت کنیم، وظیفه اصلی خودمان در راستای ترویج فرهنگ مطالعه و کتاب خوانی را انجام داده ایم.

علیزاده با اشاره به اهداف باشگاه های کتاب خوانی گفت: یکی از اهداف این باشگاه ها کمک به افزایش سرانه کتاب خوانی و قدرت تفکر و تخیل کودک است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با اشاره به اینکه کودکان و نوجوانان مخاطبان این باشگاه های کتاب خوانی هستند، افزود: اگر کودکان را با این فرهنگ آشنا کنیم در آینده کتابخانه ها و کتابفروشی ها خالی نخواهند بود و چرخه چاپ رونق خواهد گرفت.

وی افزود: در استان کرمان باشگاه های کتابخوانی در حدود ۲۹ منطقه شهری و ۲۹ منطقه روستایی شکل گرفته است.

علیزاده گفت: در سال ۹۵ در اولین دوره جام باشگاه ها دو هزار باشگاه در کشور، در سال ۹۶ در دومین دوره جام پنج هزار باشگاه و در سال جاری تا پایان آذر ماه ۱۴ هزار و ۷۵۲ باشگاه به ثبت رسیده است.

وی تصریح کرد: ظرف سه سال اخیر تعدا باشگاه ها هفت یا هشت برابر شده است و استان کرمان با ۹۶۸ باشگاه رتبه سوم در سطح کشور را به خود اختصاص داده است.

کد خبر 4503217

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 1 =