تور گردشگری ویژه افراد معلول در استان سمنان اجرا می‌شود

سمنان- مدیرکل میراث فرهنگی استان سمنان بابیان اینکه در گردشگری باید همه اقشار و گروه‌های مختلف جامعه سهیم باشند، گفت: تور گردشگری ویژه افراد معلول در استان اجرا می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد جهانشاهی بعدازظهر پنج‌شنبه در دیدار و گفتگو با مدیرکل بهزیستی استان سمنان به میزبانی دفتر خود ضمن بیان اینکه تور گردشگری تخصصی ویژه افراد معلول در استان اجرا می‌شود، ابراز داشت: برای این منظور راهنمای ویژه افراد ناشنوا در آثار تاریخی مستقر و برنامه‌ریزی برای برگزاری تورهای نیم روزه و یک‌روزه ویژه افراد توان‌خواه برای حمایت از این قشر در دستور کار میراث فرهنگی قرار دارد.

وی از برگزاری دوره‌ آموزشی ویژه تربیت راهنمایان گردشگری معلول در استان سمنان خبر داد و اضافه کرد: گردشگری به همه اقشار و گروه‌های مختلف جامعه تعلق دارد بنابراین در این اداره کل می‌کوشیم تا زمینه برخورداری افراد تحت پوشش بهزیستی را از گردشگری فراهم کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی استان سمنان بابیان اینکه استعدادهای ویژه‌ای در بخش صنایع‌دستی افراد معلول وجود دارد، ابراز داشت: یکی از اقدامات مؤثر برای اشتغال‌زایی و ترویج صنایع‌دستی استعدادیابی از افراد معلول درزمینهٔ صنایع‌دستی است که خوشبختانه فضای کار برای این افراد در کشور مطلوب ارزیابی می‌شود.

همکاری میراث فرهنگی با بهزیستی تقویت کننده نشاط اجتماعی

مدیرکل بهزیستی استان سمنان نیز در این دیدار بابیان اینکه می‌بایست به دنبال ایجاد نشاط اجتماعی و گسترش آن در آحاد جامعه باشیم، ابراز داشت: این اداره کل درزمینه‌های آموزشی از قبیل مهارت‌های زندگی، شیوه‌های کنترل محیط کار، کنترل استرس، مشاوره و غیره می‌تواند همکاری مفیدی را با اداره کل میراث فرهنگی داشته باشد.

علیرضا ایزدپور در ادامه تصریح کرد: با برگزاری دوره‌های مختلف آموزشی مهارت‌های زندگی و خودشناسی در بین افراد تحت پوشش بهزیستی تقویت و بخش زیادی از مشکلات آن‌ها برطرف می‌شود.

وی اضافه کرد: در شرایط فعلی جامعه ما نیازمند تقویت انسجام اجتماعی و افزایش روحیه فداکاری و ازخودگذشتگی است که در این موضوع دستگاه‌های اجرایی می‌توانند نقش مهمی را ایفا کنند.

کد خبر 4503340

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 13 =