ثبت۷۰میلیمتربارش درجاورده/بارش سال زراعی یاسوج به۴۵۱میلیمتر رسید

یاسوج- کارشناس هواشناسی از ثبت ۷۰ میلیمتر بارش در منطقه جاورده شهرستان کهگیلویه خبر داد.

ولی بهره مند در گفتگو با خبرنگار مهر، افزود: سامانه بارشی که از روز گذشته بر جو استان فعال شده بود و اواخر وقت پنجشنبه از جو استان خارج شد، بارش هایی را در مناطق مختلف استان به همراه داشت.

بهره مند با بیان اینکه بر اساس این بارش ها ثبت ۶۷ میلیمتر بارش در لوداب و ۵۷ میلیمتر در منصورخانی کاکان را داشته ایم، عنوان کرد: در مناطق پازنان، آبمورد لوداب و ابده گاه هر کدام ۴۹ میلیمتر بارش به ثبت رسید.

بهره با اشاره به ثبت ۴۷ میلیمتر بارش در قلعه دختر، اظهار کرد: ‌در امیر آباد بابکان ۴۴، ماشمی زیلایی ۳۹، قلعه رئیسی ۳۶، سوق ۳۵، لنده ۳۴، تنگ رواق ۳۱.۲، مارگون ۳۱، جوکار ۳۰، دیشموک ۲۹، دیل ۲۹ و چیتاب ۲۹ میلیمتر بارش را شاهد بودیم.

کارشناس هواشناسی از ثبت ۲۸.۹ میلیمتر بارش در مرکز استان خبر داد و گفت: در شهر باشت نیز ۲۷، پادوک ۲۷، خیرآباد ۲۶، سرآسیاب یوسفی ۲۶، کالوس ۲۵، چرام ۲۱، دوگنبدان ۲۰.۷، دژسلیمان ۲۰، سیسخت ۱۸.۱، ماهور باشت ۱۸، دهدشت ۱۷.۶، بوستان ۱۶، لیکک ۱۶، گنجه ای ۱۵، کریک ۱۴، سرآب ننیز ۱۴، امام زاده جعفر ۱۱.۹، لیشتر ۹ و پاتاوه ۷ میلیمتر بارش به ثبت رسید.

وی افزود: در مناطق دشتک دهدشت ۴۸، فیلگاه ۳۴، برم سبز ۳۴، سرفاریاب ۳۲ وممبی ۱۳ میلیمتر بارش داشتیم.

بهره مند با اشاره به ثبت بارش سال زراعی (از اول مهرماه تا کنون) در ایستگاه های سینوپتیک استان تا جمعه ۱۴ دیماه ۹۷، گفت: در شهر دهدشت ۴۵۶، یاسوج ۴۵۱.۶، سی سخت ۴۵۱.۵، دوگنبدان ۳۶۴.۶، امامزاده جعفر ۳۴۹.۸ و لیکک ۳۱۴ بارش به ثبت رسید.

بهره مند به پیش بینی روز جمعه اشاره کرد و گفت: هوا در این روز صاف تا کمی ابری خواهد بود و در پاره ای از نقاط وزش باد را خواهیم داشت.

کد خبر 4503649

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 10 =