مسئولان پیگیر رفع مشکلات مردم باشند/ لزوم توجه به مشکلات کشاورزان

بوشهر - تاکید بر لزوم تلاش برای رفع مشکلات مردم، تاکید بر ضرورت حفظ حجاب و رفع مشکلات کشاورزان از نکات مهم مطرح شده در نماز جمعه گناوه، شبانکاره و چغادک بود.

به گزارش خبرنگار مهر، سید عبدالهادی رکنی حسینی امام جمعه گناوه در خطبه های این هفته نماز با اشاره به ۱۶ دی ماه سالروز حماسه خونین هویزه و شهادت سرداران رشید اسلام و فرمانده آنها شهید علم الهدی در سال ۵۹ اظهار داشت : دانشجویان پیرو خط امام در این حماسه برگی از دفتر دفاع مقدس و انقلاب شکوهمند اسلامی را در هویزه ترسیم کردند.

وی افزود: این دانشجویان آموخته بودند که شهادت و مرگ سرخ  دربرابر ذلت و اسارت  در مقابله با دشمنان متجاوز و ابرقدرت ها برتری دارد.

امام جمعه گناوه تصریح کرد: روز ۱۶ دی به پاس رشادت های این شهیدان دانشجو که در جبهه دفاع از ارزش ها با خون خود ایستادگی کردند و حضور در جبهه دفاع  مقدس را به  کلاس درس دانشگاه ترجیح دادند  وحماسه های زیادی خلق کردند روز شهدای دانشجو نامگذاری شده است.

وی بیان کرد: شهدای دانشجوی ما امروز الگوی تمام دانشجویان این سرزمین هستند که باید راه آنها را ادامه دهند.

وی افزود: امروز دانشجویان ما باید به این دانشجویان که با ایثار و فداکاری و خون خود عزت و اقتدار را برای کشور اسلامی به ارمغان آوردند تاسی کنند.

رکنی حسینی با اشاره به سالرورز تصویب قانون کشف حجاب به دستور رضاخان گفت: در کارنامه منحوث رژیم پهلوی تصویب قانون کشف حجاب و مبارزه با ارزش های دینی از حوادث و وقایع دردناک و عبرت انگیز تاریخ ایران است.

وی گفت: مردم ایران و شیرزنان شجاع این سرزمین از حجاب صیانت و حفاظت کردند و مخالفت خود را با این مصوبه ننگین آغاز کردند و از این نمونه قیام گوهرشاد و اعتراض علما و روحانیون حوزه علمیه بود.

امام جمعه گناوه گفت: امروز شبکه‌های معاند ضد انقلاب و ضد ارزش‌ها به دنبال نفوذ فرهنگی در کشور ما هستند  و باز دشمن با ابزار جدید به دنبال این است تا این فرهنگ و ارزش اسلامی را از زنان و دختران ایران بگیرند و به عناوین مختلف مانند تمدنی که در آن زمان شعار رضاخان بود و اینکه حجاب خلاف آزادی زنان است دست می زنند و متاسفانه با اهداف گوناگون کمپین هایی تشکیل می شود.

وی گفت: امروز همگی باید هوشیار و مراقب نقشه های دشمنان باشیم زیرا دشمن به دنبال گرفتن ارزش های دینی و نفوذ فرهنگی است.

رکنی حسینی اظهار داشت: اگر در آن زمان قیام گوهرشاد شکل نمی گرفت انقلاب به نتیجه نمی رسد و شیرزنان ما با ایستادگی خود شهیدانی مانند شهید علم الهدی را در دامن خود پرورش دادند و تقدیم انقلاب کردند.

وی از حضور مردم و مسئولان در مراسم حماسه ۹ دی در شهرستان گناوه که بار دیگر با ولایت تجدید میثاق کردند تقدیر کرد و گفت: افراد خناسی در فضای مجازی نوشتند که سالروز ۹ دی در گناوه برگزار نشد ولی این افراد هدفی جز مبارزه با نظام اسلامی و حماسه ۹دی ندارند.

وی گفت: در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب همانگونه که مردم در صحنه ها و مناسبت های مختلف حضور خود را به منصه ظهور می رسانند در یوم الله ۲۲ بهمن امسال هم تمام نقشه های دشمنان را که خواب های آشفته ای برای انقلاب دیده اندنقش بر آب خواهند کرد.

امام جمعه گناوه بیان کرد: مردم با همه مشکلات و معضلات نسبت به انقلاب و ارزش های آن پایبند هستند و انتظار می رود مسئولان هم با تلاش و کار جهادی و مجاهدت  مشکلات مردم برطرف کنند تا انقلاب به دست صاحب اصلیش حضرت صاحب الزمان (عج) بسپاریم.

حفظ حجاب عامل جلوگیری از سقوط است

امام جمعه چغادک در خطبه های نماز جمعه شهر چغادک اظهار داشت: سخنان مختلفی در روزهای اخیر در مورد عملیات کربلای چهار مطرح شد و کسانی که در دفاع مقدس کنار مردم حضور نداشتند و کمکی به جبهه ها نکردند امروز متاسفانه مدعی شده‌اند و سخنانی را مطرح می کنند.

حجت الاسلام رضا خدری اضافه کرد: شهدایی که ما می شناسیم آنقدر عاشق دین و میهن اسلامی بودند که هنگام مصلحت حتی روی مین می رفتند تا یک معبر باز شود و همه این کارها را آگاهانه و مخلصانه انجام می دادند.

وی به دیدار برخی مسئولان فلسطینی با رهبر انقلاب پرداخت و با اشاره به جمله رهبری مبنی بر اینکه حکومت فلسطینی به زودی تحقق خواهد یافت گفت: این نشان می دهد که با مقاومت و پایداری بیشتر ان شاءالله به زودی کار اسرائیل تمام خواهد شد.

وی با اشاره به پیش رو بودن سالروز اجرای توطئه استعماری کشف حجاب به‌دستور رضاخان پهلوی اظهار داشت: رضا خان با دیدن کشور غرب زده ترکیه فکر می­کرد اگر حجاب از سر زنان بردارد جامعه ترقی و پیشرفت خواهد کرد.

امام جمعه چغادک افزود: رضاخان با توسل به زور و خشونت سعی کرد زنان با ایمان را به کشف حجاب وادار کند ولی مردم در بسیاری از مناطق مقاومت کردند و البته در بسیاری از موارد هم متأسفانه به نقشه شوم خود رسید و بعد از او هم پسرش این مسیر غربزدگی را ادامه داد.

وی بیان کرد: امروز هم عده‌­ای از مدعیان روشنفکری هستند که علیه حجاب اسلامی هجمه می­ کنند و با تبلیغات سهمگین سعی می­ کنند بی حجابی را نشانه پیشرفت بدانند که اگر انسان اندک تفکری داشته باشد به راحتی به این نتیجه می ­رسد که حفظ حجاب و عفاف و رعایت شئونات دینی می­ تواند از اخلاق جامعه حفاظت کند ولی بی بند و باری و ابتذال جوامع را با سقوط مواجه می‌­کند.

لزوم رسیدگی به مشکلات کشاورزان

حجت الاسلام عبدالرسول حمادی در خطبه های نماز جمعه این هفته شبانکاره اظهار داشت: کسانی که در فضای مجازی به نام شهر شبانکاره گروه هایی درست کرده اند و تلاش می کنند به اعتقادات مردم صدمه بزنند و سوالاتی مطرح می کنند و بی جواب می ماند و ذهن افراد را مخدوش می سازد، پایبند به دین و اخلاق نیستند؛ کسی نوشته بود چهل شاگرد دارد که به آنها فلسفه و عرفان یاد می دهد در حالی که خودش سواد ندارد.

وی تصریح کرد: از سازمان آب منطقه درخواست می کنم به مشکلات کشاورزان رسیدگی کند. با توجه به گذشت چندسال از احداث شبکه آبیاری و زهکشی دشت شبانکاره معلوم شد که این طرح منفعتی برای اراضی پایین دست نداشته است.

حمادی اضافه کرد: بیشتر اراضی پایین دست به علت بسته شدن آبراهه های طبیعی یعنی سیل های فصلی به بایر تبدیل شده، اداره آب باید کانال های زیر گذر احداث می کرد تا سیلاب های فصلی به داخل اراضی هدایت شود. الان روان آب ها به سمت دریا می رود و باعث تخریت زمین های حاصل خیز بالا دستی شده است.

وی بیان داشت: یکی دیگر از اشکالات این طرح کمبود پل بر روی کانال های احداثی است که برای عبور و مرور کشاورزان ضروری و حیاتی است و به آنها باید توجه شود.

وی با گلایه از شورای شهر شبانکاره گفت: اختلاف نظر ها نباید مانع مشورت شود باید دور هم بشینید و به حل مشکلات مردم بپردازید، وقتی با هم قهر باشید بدگمان و بد بین به همدیگر باشید در یک جلسه نمی توانید به چشم همدیگر نگاه کنید. همه شما ادعای نماینده مردم بودن را دارید. کسی که مورد اعتماد مردم است مسؤول است و درب محل کار وی باید به روی همه باز باشد.

وی در ادامه بیان داشت: این رفتار ناشی از خلا  قانونی و عدم توجه مجلس شورای اسلامی و مسئولان شهرستان و استان است که به زیر مجموعه توجهی ندارند.آنها که ادعا می کنند از خدا می ترسند، بسم الله؛ از خدا بترسید و غرورتان را سرکوب و امانت داری کنید. امانت داری این است که برای حل مشکلات مردم تا پای جان تلاش کنید و الا حقوقی که می گیرید حرام است.

کد خبر 4503732

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 7 =