انقلاب اسلامی ایران یک الگوی کامل برای جهان اسلام بود

زاهدان - امام جمعه زاهدان گفت: انقلاب اسلامی ایران یک الگوی کامل برای کل جهان اسلام بود و افکار همه مردم دنیا را به خود جلب کرد چرا که نشات گرفته از اسلام ناب محمدی بود.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌ الله عباسعلی سلیمانی در خطبه های نماز جمعه این هفته زاهدان با اشاره به اینکه روز دوشنبه مصادف با سالروز کشف حجاب رضاخانی است، اظهار داشت: به دنبال تصویب قانون کشف حجاب در ۱۷ دی سال ۱۳۱۴، به دستور رضاخان، زنان و دختران ایرانی از داشتن حجاب اسلامی منع شدند.

وی افزود: به دنبال این دستور بانوان معتقدی که اهتمام فراوانی به حفظ حجاب اسلامی خود داشتند حاضر به کشف حجاب خود نشدند و علما نیز اعتراضات فراوانی نسبت به این دستور داشتند.

امام جمعه زاهدان ادامه داد: رضاخان ملعون به دنبال این بود تا با اینگونه اقدامات سیاست مذهب زدائی و استحاله فرهنگی از طریق اشاعه فرهنگ تجددگرایی غربی را در دستور کار قرار دهد.

وی گفت: البته  متاسفانه از مدتی قبل و در دوران قاجار نیز کشف حجاب از کشورهای غربی الگو برداری شده بود و پادشاهان قبل از انقلاب و همچنین بسیاری از درباریان آن زمان تلاش کردند تا حجاب به صورت کامل از سر زنان ایران برداشته شود.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان بیان داشت: اما خوشبختانه به دلیل ریشه دار بودن تفکر دینی و تقیدات مذهبی، سیاست مذهبی زدایی با مشکلات جدی و مقاومت اجتماعی در ایران مواجه شد و همه علمای آن زمان به اعتراض با آن برخواستند.

وی ادامه داد: علما و بزرگان دین در این راه و برای مقابله با این قانون ننگین بسیار مبارزه و اعتراض کردند تا این پدیده شوم رضا خانی بالاخره برچیده شد و انقلاب اسلامی ایران شکل گرفت.

آیت الله سلیمانی با اشاره به اینکه حجاب در اسلام از اهمیت فراوانی برخوردار است، تصریح کرد: چون انقلاب اسلامی ایران با هدف احیای ارزش‌های اسلامی شکل گرفت از همین رو حجاب نیز به عنوان جلوه‌ای بارز از این ارزش‌ها به درخواست مردم و دستور امام خمینی(ره) در کسوت یک قانون درآمد تا تحقق این مهم را امکان‌پذیرتر کند.

وی افزود: انقلاب اسلامی ایران یک الگوی کامل برای کل جهان اسلام بود و افکار همه مردم دنیا را به خود جلب کرد چرا که نشات گرفته از اسلام ناب محمدی بود.

امام جمعه زاهدان با اشاره به کارشکنی های دشمنان انقلاب گفت: خوشبختانه امروز همه شاهد هستیم که تمامی دشمنان انقلاب اسلامی در درون مرداب خود غرق شده اند اما به لطف پروردگار انقلاب اسلامی ما روز به روز به هدف و پیشرفت های خودش نزدیک تر می شود.

وی با اشاره به اینکه مقایسه ایران قبل و بعد از انقلاب می‌تواند واقعیت‌های مهمی را برای نسل‌های پس از انقلاب آشکار کند، اظهار داشت: انقلاب اسلامی را می توان شروع دگرگونی های بزرگ وبنیادی در ایران و کشورهای منطقه دانست.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان افزود: اما ما باید توجه داشته باشیم که بین نسل ها شکاف ایجاد نشود و در این موضوع همه ما مسئول هستیم زیرا نباید مادر دارای حجاب کامل باشد اما دختر او به سمت غربی ها کشیده شود.

وی با اشاره به اینکه همه ما وظیفه داریم نسل بعد از خود را حسینی وار تربیت کنیم، تصریح کرد: ما وظیفه داریم نسل بعد خود را به سمت ارزش ها سوق دهیم که صد البته این وظیفه همه معلمان و استادان این کشور است.

کد خبر 4503740

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =