مراکز  ترک اعتیاد نباید نگاه اقتصادی به معتاد داشته باشند

خرم‌آباد- استاندار لرستان، تاکید کرد: مراکز ترک اعتیاد باید استانداردها را رعایت کنند و نباید به معتاد نگاه اقتصادی داشته باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، سید موسی خادمی شامگاه یکشنبه در شورای مبارزه با مواد مخدر لرستان در سخنانی با بیان اینکه پدیده مواد مخدر، یک پدیده نامیمون، نامبارک و خطرناکی است، اظهار داشت: این پدیده در طول تاریخ بشر وجود داشته و قابل حذف شدن نیست، اما قابل کاهش دادن و مدیریت کردن است.

متاسفانه سهم خانم‌ها در حوزه اعتیاد رو به افزایش است

وی با تاکید بر اینکه گسترش مواد مخدر زیاد شده و سنین اعتیاد پایین آمده و متاسفانه سهم خانم ها نیز در این زمینه رو به افزایش است، بیان داشت: اینها همه نگران کننده است، اما باید تلاش کنیم که آثار این پدیده شوم را به حداقل برسانیم.

استاندار لرستان با تاکید بر لزوم مقابله و جلوگیری از عرضه مواد مخدر، صیانت از بهبود یافتگان و ... افزود: این پدیده، یک پدیده روانی، اقتصادی، اجتماعی و ... بوده و جنبه های مختلفی دارد.

خادمی با بیان اینکه هر قشر و گروهی ممکن بوده که درگیر این پدیده شوند، ادامه داد: درمان نیز به همین نسبت کار سختی است اما باید سعی کنیم که بازدهی خود را در این زمینه افزایش بدهیم و فضا را به گونه ای فراهم کنیم که این افراد به اجتماع برگردند و تبدیل به نیروی مولدی شوند که بتوانند به جامعه کمک کنند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه نظام جمهوری اسلامی از هر نظامی دیگر در جهان بیشتر به این موضوع توجه کرده است و حتی در دفاع از سایر کشورها نیز فعالیت می کند، بیان داشت: علاوه بر اینکه ما به طور طبیعی در معرض این پدیده شوم هستیم ممکن بوده مورد تهاجم این پدیده شوم به صورت عمدی از طرف کسانی هم باشیم.

مراکر ترک اعتیاد نباید نگاه اقتصادی به معتاد داشته باشند

استاندار لرستان با اشاره به اینکه لرستان، متاسفانه جزء استان هایی بوده که در حوزه آسیب های اجتماعی مشکلات زیادی دارد که نیازمند مراقبت و کار بیشتری در این حوزه هستیم، عنوان کرد: در کنار مرکز موجود برای نگهداری معتادان، مرکزی از سوی بسیج و سپاه استان ایجاد شود.

خادمی همچنین با بیان اینکه معتادان متجاهر باید به طور کامل از سطح شهرهای استان جمع آوری شوند چرا که امکان این امر وجود دارد، بیان داشت: امیدواریم با تلاش متولیان، تعداد محدودی که معتاد متجاهر در سطح استان داریم جمع آوری شوند.

وی، تاکید کرد: مراقبت و نظارت بر مراکز ترک اعتیاد خیلی مهم است، چرا برخی از این مراکز دچار تضاد منافع می شوند و ممکن بوده از افزایش تعداد معتادان سودی ببرند، همچنین این مراکز باید استانداردها را رعایت کنند و نباید به معتاد نگاه اقتصادی داشته باشند.

کد خبر 4505895

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 8 =