فروش ۷۱۰ میلیون تومانی کتاب در نمایشگاه سراسری کتاب کاشان

کاشان - دبیر سومین نمایشگاه سراسری کتاب کاشان از فروش ۷۱۰ میلیون تومانی کتاب در این دوره از برپایی نمایشگاه سراسری کتاب خبر داد.

محمد نظافتی در گفت و گو با خبرنگار مهر، ضمن اشاره به برگزاری موفق سومین نمایشگاه سراسری کتاب کاشان در پایتخت کتاب ایران اظهار داشت: میزان بن تخصیص داده شده به این دوره از نمایشگاه کتاب کاشان ۳۵۰ میلیون تومان بوده در حالی که بر اساس آمار میزان فروش ۷۱۰ میلیون تومان با استناد به مراجع رسمی فروش بوده است.

وی ضمن اشاره به استقبال قابل قبول کاشانی ها از نمایشگاه کتاب افزود: میزان بن تخصیص داده شده در دوره قبلی به نمایشگاه کتاب کاشان ۳۰۰ میلیون تومان و فروش کتاب نیز به همان مقدار بود و این مهم نشان دهنده استقبال خوب شهروندان کاشانی نسبت به دوره قبل را نشان می دهد.

دبیر سومین نمایشگاه سراسری کتاب کاشان ضمن مقایسه آمار و ارقام این دوره نمایشگاه کتاب کاشان با سایر مراکز استان ها بیان داشت:  استقبال گسترده مردم منطقه بزرگ فرهنگی کاشان به کتاب و کتابخوانی و نمایشگاه سراسری کتاب در مقایسه با ۶  مرکز استان کشور  که امکانات و تجربه بیشتر در برپایی نمایشگاه های کتاب داشتند، نشان می دهد مسئولان شهری شهرستان کاشان باید همت خود را در ثبت این نمایشگاه در تقویم سالانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بکار بگیرند تا همه ساله شاهد برپایی چنین نمایشگاهی در کاشان باشیم.

وی ادامه داد: در ارومیه شانزدهمین دوره نمایشگاه کتاب ۲۰ تا ۲۵ شهریور برگزار شده که میزان بن تخصیص داده شده ۳۵۸ میلیون تومان و فروش نیز ۸۳۲ میلیون تومان بوده  است و در شهر اردبیل نیز دوازدهمین دوره از یکم تا ششم مهر برگزار که ۳۵۰ میلیون تومان بن به نمایشگاه تخصیص و ۹۷۰ میلیون تومان فروش داشته است.

نظافتی با اشاره به اینکه نهمین نمایشگاه کتاب در زنجان از نهم تا ۱۴ مهر  برگزار می شود، گفت: ۴۰۰ میلیون تومان بن به نمایشگاه زنجان اختصاص و ۹۲۰ میلیون تومان نیز فروش داشته است و نمایشگاه کرج که قبل از نمایشگاه کاشان از ۲۵ تا ۳۰ آذر برگزار شد ۲۵۰ میلیون تومان بن اختصاص یافته و ۵۰۶ میلیون تومان نیز فروش داشته است.

وی با بیان اینکه دوازدهمین نمایشگاه کتاب خرم آباد از ۲۶ آبان تا یکم آذر برگزار شد، ابراز داشت: بن اختصاص داده شده به این نمایشگاه ۴۵۰ میلیون تومان و فروش نیز ۷۸۰ میلیون تومان بود در حالی که شانزدهمین نمایشگاه کتاب سمنان که از ۱۱ تا ۱۶ آدر برگزار شد ۳۵۰ میلیون تومان بن تخصیص و ۸۲۰ میلیون تومان فروش داشته است.

دبیر سومین نمایشگاه سراسری کتاب کاشان ضمن ابراز رضایت اکثریت مردم از نمایشگاه کتاب و استقبال و همراهی آنان در خرید کتاب افزود: سومین نمایشگاه کتاب کاشان از پنجم تا یازدهم دی ماه کار خود را آغاز کرد و علاقه مندان به کتاب و کتاب خوانی می توانستند از ساعت ۱۵ لغایت ۲۱ در نمایشگاه حضور داشته باشند در حالی که بسیاری از نمایشگاه های کتاب در مراکز استان از صبح به صورت یکسره تا شب به روی علاقه مندان باز بود. 

کد خبر 4506248

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =