۱.۲ میلیون نفر در کرمانشاه کارت ملی هوشمند دارند

کرمانشاه_ معاون اسناد هویتی اداره کل ثبت احوال استان کرمانشاه گفت: در حال حاضر یک میلیون و ۲۳۳ هزار نفر از جمعیت استان کارت ملی هوشمند دارند.

به گزارش خبرگزاری مهر، حسین نظری در آئین تکریم و معارفه مدیر کل جدید ثبت احوال استان کرمانشاه اظهار داشت: در حال حاضر یک میلیون و ۲۳۳ هزار نفر از جمعیت استان دارای کارت هوشمند ملی هستند.

معاون اسناد هویتی اداره کل ثبت احوال استان کرمانشاه از صدور ۳۰ هزار کارت صادر شده ملی در ثبت احوال استان خبر داد و افزود: ۸۰ هزار نفر نیز درخواست صدور کارت ملی هوشمند داده اند که به زودی برای آنها نیزکارت صادر می‌شود.

محمدابراهیم الهی تبار معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه هم در این آیین با بیان اینکه لازمه با تاکید بر لزوم وجود شناخت جمعیتی است، اظهار داشت: سازمان ثبت احوال کشور با مکانیزاسیون کارت های ملی مسیر نوینی را در محیط برنامه ریزی و سیاستگذاری کشور رقم زد.

وی افزود: ثبت احوال یکی از سازمان پیشرو در حرکت های سیستمی بوده و کارکنان این سازمان سربازانی هستند که تصمیم سازند و زمینه تصمیمات مثبت را فراهم می کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه بیان کرد: تحولات جمعیتی استان همواره مورد توجه بوده و مسیر توسعه بر اساس آن تعریف می شود و از این رو مدیریت جدید نسبت به فعال شدن و اتخاذ تصمیمات مثبت در دبیرخانه شورای راهبردی جمعیت استان توجه داشته باشد.

وی افزود: برای رقم خوردن توسعه و امنیت جامعه نیازمند شناخت دقیق تر از تحولات جمعیتی هستیم. برخی مواقع علیرغم ظرفیت ها ،وجود زیرساخت ها و اقدامات مطلوب، جمعیت ماندگار نمی شود؛این نشانه عدم توجه به برخی مسائل در تحولات جمعیتی است.

الهی‌تبار تصریح کرد: بخشی از آرامش موجود در استان حاصل کار سازمان ثبت احوال و خدمات کارکنان است، یکی از مصادیق این خدمتگزاری، نقش ثبت احوال در انتخابات است

وی گفت: در ادوار گذشته انتخابات، با چالش ها و نارضایتی هایی روبرو بودیم که منشا اختلافات و اعتراضات پس از انتخابات می شد اما با استفاده از سیستم ثبت احوال برای رای گیری، یکی از سالم ترین ادوار انتخابات رقم خورد و مانع از تنش ها و اعتراضات سابق شد.

وی گفت: دستگاههای مرتبط با ارسال به موقع گزارش ها، ثبت احوال را در ثبت وقایع حیاتی یاری کنند و همراهی ثبت احوال در زلزله سال گذشته جای تقدیر دارد. در دو زلزله شب گذشته و ۴ آذرماه، واحدهای بازسازی شده از دو آزمون سخت سربلند بیرون آمدند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه افزود: با اقدامات زلزله، رکوردی بی بدیل در امداد و نجات و بازسازی به ثبت رسید که حاصل همراهی و حضور مردم، عنایت رهبری انقلاب و توجه ویژه دولت به استان بوده است. استان کرمانشاه از این زلزله به عنوان فرصت بهره برد بطوریکه در زلزله ۲۵ هزار واحد تخریب شد اما امروز ۳۵ هزار واحد تکمیل شده و در دست احداث قرار دارند.

در این آیین همچنین از زحمات علیرضا قبادی قدردانی و صادق خدادادی به عنوان مدیرکل جدید ثبت احوال استان کرمانشاه معرفی شد.

کد خبر 4506347

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 3 =