متهم اصلی پرونده آزار و اذیت دختر جوان در سیرجان در زندان است

سیرجان - دادستان عمومی و انقلاب شهرستان سیرجان آخرین جزئیات پرونده آزار و اذیت دختر جوان در سیرجان را تشریح کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی دادگستری کرمان، محسن نیک ورز در خصوص جزئیات خبر آزار واذیت دختر جوان در سیرجان گفت: علیرغم رضایت دختر جوان (بزه دیده) اما متهم اصلی که فردی بنام (امیر. ک) از جنبه عمومی جرم در زندان به سر می برد.

نیک ورز بیان کرد: خانم بزه دیده که جوانی متولد ۱۳۸۱ و اصالتا سیرجانی و به همراه مادرش ساکن تهران است در اولین جلسه رسیدگی به پرونده نسبت به متهمان اعلام رضایت کرده است اما مادر این دختر جوان از هر دو متهم شکایت کرده است و تاکنون رضایتی اعلام نکرده است.

رسیدگی به پرونده آزار و اذیت دختر جوان در سیرجان از جنبه عمومی

وی عنوان کرد: این پرونده از جنبه عمومی جرم به صورت ویژه رسیدگی خواهد شد و دستگاه قضایی با عاملان این حادثه قاطعانه برخورد خواهد کرد.

دادستان سیرجان بیان کرد: متاسفانه متهم اصلی پرونده با حیله و نیرنگ و به قصد انتقام دختر بزه دیده را ترغیب می کند که به سیرجان سفر کند و این دختر جوان نیز به همراه مادرش و بهانه ملاقات اقوام به سیرجان سفر می کند.

 وی با اشاره به اینکه پدر دختر بزه دیده فوت کرده  است، ادامه داد: دختر بزه دیده پس از سفر به سیرجان بدون اطلاع دادن به مادر خود به یک خانه باغ که از قبل توسط متهمان پرونده  در منطقه ای خارج از شهر فراهم شده بود می رود که در ادامه متهمان ردیف اول و دوم با مراجعه به این مکان اقدام به آزار و اذیت دختر جوان می کنند و سپس متهم ردیف اول کیلیپ ضبط شده را در استوری اینستاگرام خودش به اشتراک می گذارد.

وی گفت: بلافاصله پس از بارگذاری این فیلم تکان دهنده در اینستاگرامِ عامل جرم در روز جمعه ۱۴دی ماه، موضوع از طریق کمیته رصد فضای مجازی دادسرای سیرجان ستانی رصد و در اندک زمانی دستور پیگیری و اقدام صادر شد.

دادستان سیرجان گفت: علیرغم اینکه هنوز گزارش رسمی از این موضوع به دست دادسرای سیرجان نرسیده بود و شکایت شاکی نیز مطرح نبود، به لحاظ جنبه عمومی و احتمال تبعات منفی گسترده دستورات قضائی لازم برای شناسایی و دستگیری متهمان صادر گردید.

وی عنوان کرد: هنوز چند  ساعت از بارگذاری فیلم نگذشته بود که با دستور قضائی  متهمِ اصلی (امیر. ک) همراه با فردی به نام (محمد. ی) که اقدام به تصویربرداری کرده بود، در مخفیگاهشان توسط پلیس آگاهی سیرجان دستگیر شدند.

دادستان سیرجان بیان کرد: در همان روز حادثه دختر جوان نیز به دادسرای سیرجان احضار می شود و تحقیقات تکمیلی در این رابطه آغاز می شود.

وی افزود: هنگامی که متهمان  به دادسرای سیرجان منتقل شدند، آنقدر شوک زده بودند که اول منکر عمل مجرمانه می شدند؛ اما وقتی فیلم را مشاهده کردند و ادله دیجیتالی جرم را که از محل مخفیگاه آنها کشف شده بود، پیش روی آنها گذاشته شد، بلافاصله اعتراف کردند.

متهمان ردیف او ل و دوم پرونده روانه زندان شده اند

 وی اعلام کرد: در این رابطه پرونده ای تحت عناوین توقیف غیرقانونی، هتک حیثیت از طریق فضای مجازی و آزار و اذیت بانوان، تشکیل و متهمان ردیف اول و دوم به ترتیب (امیر. ک) و (محمد. ی) تفهیم اتهام شده اند.

دادستان سیرجان گفت: متهم ردیف اول (امیر. ک) که جوانی ۲۰ساله است از تاریخ ۱۴دی ماه با قرار بازداشت موقت روانه زندان شده است و هم اکنون نیز در زندان به سر می برد.

وی با اشاره به اینکه دختر بزه دیده بازداشت نیست، افزود: متهم ردیف دوم(محمد. ی) نیز با توجه به نوع رفتارش با قرار بازداشت موقت در حال حاضر بازداشت است.

نیک ورز عنوان کرد: تحقیقات درباره این پرونده هنوز کامل نشده و تحقیقات تکمیلی در حال انجام است و پس از کامل شدن تحقیقات، کیفرخواست تنظیم می شود و تلاش ما این است که در اسرع وقت دادگاه برگزار شود.

دادستان سیرجان  در پایان گفت: آخرین اخبار در خصوص مراحل رسیدگی به این پرونده از طریق روابط عمومی وارتباطات دادگستری کل استان کرمان به اطلاع عموم شهروندان خواهد رسید.

کد خبر 4507322

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 9 =