سهم ۱.۴۳ درصدی لرستان از بودجه کشور

خرم‌آباد- استاندار لرستان با اشاره به سهم ۱.۴۳ درصد لرستان از بودجه کشور، گفت: باید با برنامه‌ریزی لازم ۵۰۰ میلیارد تومان در استان کسب درآمد داشته باشیم.

به گزارش خبرنگار مهر، سید موسی خادمی در نشست ائمه جمعه لرستان در سخنانی با اشاره به بودجه سال ۹۸ استان، اظهار داشت: بودجه لرستان، در مجموع هزار و ۷۱۰ میلیارد تومان است که بخشی از آن حقوق دستگاههای اجرایی و کارهای دولت است.

وی با بیان اینکه اعتبارات دستگاههایی مانند آموزش و پرورش، دانشگاهها و ... از طریق منابع ملی تامین می شود، عنوان کرد: از مجموع هزار و ۷۱۰ میلیارد تومان بودجه استان، ۳۹۱ میلیارد تومان، بودجه جاری است.

استاندار لرستان با تاکید بر اینکه هزینه های جاری دولت افزایش پیدا کرده است، گفت: بین ۸۰ تا ۹۰ درصد از درآمد دولت، خرج هزینه های خود دولت می شود.

خادمی با بیان اینکه مابقی این اعتبار، بودجه عمرانی استان است، گفت: همچنین برخی از پروژه های عمرانی ملی و استان مانند سدها، چهارخطه ها و ... نام آنها در پیوست بودجه ذکر می شود و برایشان اعتبار پیش بینی می شود.

وی با تاکید بر اینکه میزان اعتبار در نظر گرفته شده برای این نوع پروژه ها نیز ۳۵۴ میلیارد تومان است، گفت: همچنین برای پروژه های راه آهن، آزاد راه، بزرگر راه و ... نیز اعتبار در نظر گرفته می شود.

استاندار لرستان با تاکید بر اینکه سهم لرستان از اعتبارات ملی ۱.۴۳ درصد است، بیان داشت: میزان بودجه جاری استان ۱۹.۷۵ درصد و بودجه عمرانی لرستان نیز ۱۰.۶ درصد رشد یافته است.

خادمی، بیان داشت: «جایگاه» لرستان در بودجه عمرانی هشتم در کشور است و بودجه عمرانی استان از نظر «رشد» نیز در جایگاه سوم کشور قرار دارد.

وی، تصریح کرد: همچنین بر اساس پیش بینی های صورت گرفته، لرستان باید ۵۰۰ میلیارد تومان درآمد کسب کند.

استاندار لرستان در ادامه با اشاره به بودجه موجود در وزارتخانه ها نیز بیان داشت: نمایندگان و مدیران در این زمینه می توانند پیگیری لازم را داشته باشند تا برای استان سهمی از بودجه وزارتخانه ها کسب کنیم.

کد خبر 4508513

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha