بخشی از حساب‌های مالی شرکت‌های بزرگ کرمان به استان انتقال یافت

کرمان - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت شمال استان کرمان از انتقال بخشی از حسابهای مالی شرکت های بزرگ کرمان به استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی حسینی نژاد صبح پنجشنبه در شورای  معادن استان کرمان با اشاره به وجود معادن فراوان در شهرستان های زرند، کوهبنان و راور اظهار کرد: به لحاظ شرایط استخراجی که وجود دارد عموما حوادثی در این زمینه رخ می دهد.

وی با اشاره به فاصله زیاد بین معادن و مراکز درمانی افزود: با توجه به این شرایط نیاز مبرم به یک پایگاه امداد و نجات در منطقه است.

حسینی نژاد ادامه داد: پیشنهاد می کنیم در مسجد ابوالفضل یک پایگاه امداد و نجات راه اندازی شود؛ زیرا این  مکان نقطه ثقل معدن شهرستان های راور، کوهبنان و راور است.

حسینی نژاد عنوان کرد: برای شروع عملیات اجرایی این پایگاه امداد نیاز به تایید شورای معادن استان کرمان داریم .

وی با اشاره به اینکه در سطح کشور وزارت صمت چهار پایگاه را پیش بینی کرده است، تصریح کرد: هزینه برآورد شده برای اجرای فاز اول این پایگاه ۴ میلیارد تومان است که از محل حقوق دولتی و منابع خاص بند «ت» تبصره ماده ۶ منابع هزینه های حقوق دولتی دیده شده است

وی بیان داشت: این پایگاه علاوه بر بحث معادن در محل کریدور راه  ارتباطی هم قرار دارد که امداد و نجات جاده ای و حوادث غیرمترقبه در آن دیده شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت شمال استان کرمان عنوان کرد: یک از چالش های ما در شورای معادن در حوزه معادن شن و ماسه است.

حسینی نژاد با بیان اینکه زمان مجوزهای این معادن یک ساله است، افزود: زمان صدور مجوز باید از دستگاه های متولی استعلام شود و پاسخ این استعلامات زمان است.

وی عنوان کرد: تقاضا داریم مدت زمان مجوز این کارخانه ها را از یک سال به سه سال افزایش دهیم و پروسه اداری در این زمینه کاهش پیدا کند.

حسینی نژاد ابراز داشت: فصل برداشت ماسه بادی در استان کرمان از اواخر دی ماه تا اردبیهشت ماه است و حداکثر ظرفیتی اکنون می توانیم اجازه برداشت دهیم ۱۰ هزار تن است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت شمال استان کرمان گفت: بخشی از حسابهای مالی شرکت های بزرگ به استان انتقال یافته است.

وی گفت: الگویی در این زمینه با شرکت مس طراحی کرده ایم که از این ظرفیت های مالی به وجود آمده در استان به نفع شرکت های کوچک استفاده می کنیم و تسهیلاتی به این واحدها پرداخت شود.

کد خبر 4509184

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =