۳۰۰ طرح نیمه کاره محیط زیست تعیین تکلیف شد

کرمان - معاون محیط زیست گفت: طی یک سال گذشته ۲۸۰ تا ۳۰۰ طرح بسیار بزرگ در سطح کشور که نیمه کاره مانده بود، تعیین تکلیف شد.

به گزارش خبرنگار مهر، اصغر دانشیان پیش از ظهر پنجشنبه در جلسه تودیع و معارفه مدیر کل محیط زیست استان کرمان اظهار داشت: موضوع محیط زیست به عنوان اولویت اول در دنیا پذیرفته شده به همین دلیل شورای عالی محیط زیست در کشورهای اروپایی را روسای جمهور بر عهده دارند.

وی ادامه داد: در حالی که ما ۴۰ سالگی انقلاب را می‌گذرانیم، اما هنوز در بسیاری از مسائل از جمله مسئله محیط زیست نتوانستیم فرهنگ سازی کنیم و اصلا ارزش برای آن قائل نبوده‌ایم.

معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان محیط زیست گفت: به عنوان اولویت اول باید اهمیت محیط زیست را به مدیران ارشد عنوان کرد و بعد به سمت کارها و اقدامات بعدی پیش برویم.

تفویض اختیار به استان‌ها مدیران کل‌ را از خواب بیدار کرد

وی اظهار داشت: قبل از ماجرای دریاچه ارومیه، رئیس سازمان محیط زیست فریاد زد که در کشور مشکل آب داریم اما کسی گوش نکرد، سوز و دود بی‌آبی را امروز مشاهده می‌کنیم اما برخی از مسئولان حتی در رده‌های بالا می‌گویند مشکلی کم آبی نداریم.

دانشیان تصریح کرد: اتفاق مبارکی که افتاد و نهضتی که در تفویض اختیار به استان‌ها انجام گرفت، مدیرکل‌های ما را از خواب بیدار کرد، در حال حاضر مدیران کل در استان‌ها متوجه ماجرا هستند و اینکه خودشان باید دنبال کار رفته و مسئولیت آن را بپذیرند.

معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور  مجلس سازمان محیط زیست گفت: طی یک سال گذشته ۲۸۰ تا ۳۰۰ طرح بسیار بزرگ در سطح کشور که نیمه کاره مانده بود، تعیین تکلیف شد و در طرح توسعه پایدار تحول داشتیم و هدف‌هایمان محقق شد که اشتغالزایی خوبی ایجاد شده و تمام تلاشمان بر این است که این شرایط را به جلو پیش ببریم.

تبدیل مدیریت دستوری به مدیریت دلی

وی یادآور شد: در حال حاضر بحث مدیریت در جمهوری اسلامی، دستوری نیست، مدیریت در دنیا به دلی تبدیل شده و مدیر ارشدی در استان همکاران خود را انتخاب می‌کند، اگر دلی آن را قبول نداشته باشد موفق نیست.

دانشیان ابراز داشت: امروز «شاکری» به عنوان یک مدیر خانم در استان علاوه بر وظیفه در خصوص محیط زیست، باید به گونه ای عمل کند که نوع رفتار و برخورد وی ایجاد حساسیت نکند و جناح‌بندی و باندبازی در مجموعه نداشته باشد.

وی به مسئله جوانگرایی در سازمان تاکید کرد و گفت: مدیرکل جدید محیط زیست استان کرمان باید امروز به استعدادها میدان فعالیت دهد و به تربیت نیروهای جدید مبادرت کند.

با حضور معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان و نماینده مردم بم در مجلس شورای اسلامی، مرجان شاکری به عنوان مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان معرفی و از خدمات رضا جزینی زاده قدردانی شد.

کد خبر 4509329

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 11 =