حتی یک دهم گردش مالی شرکت های بزرگ کرمان به داخل استان نیامده است

کرمان - نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: اعتقاد دارم حتی یک دهم گردش مالی شرکت های بزرگ کرمان هم به داخل استان نیامده است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا پور ابراهیمی صبح پنجشنبه در شورای عالی معادن استان کرمان اظهار داشت: در استان کرمان سه مشکل اساسی در حوزه معادن داریم که بخشی از آن به حوزه قوانین و مقرات برمی گردد که قسمتی از آن در برنامه ششم اصلاح شده است.

وی بخش زیادی از مشکلات معادن را مربوط به مجوزها دانست و افزود: مشاهده می شود که بخش خصوصی یا نهادهای عمومی دولتی مجوزگرفته اند اما نه خودشان فعالیت می کنند و نه به کسی اجازه فعالیت می دهند.

پور ابراهیمی گفت: من پیشنهاد دارم رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان در جلسه آینده شورای عالی معادن استان ریز اطلاعات پهنه های معدنی، سرمایه گذاری و مجوزات اکتشافی و بهره برداری و همچنین جدول وضعیت معادن نسبت به برنامه زمان بندی را ارائه دهد.

وی بیان داشت: در شهرستان راور حدود ۴۰ درصد محدودها ثبت محیط زیست یا سازمان انرژی اتمی هستند و ما در این شهرستان نمی توانیم فعالیتی در این زمینه داشته باشیم و متوقف هستیم.

نماینده مردم کرمان وراور در مجلس شورای اسلامی  تصریح کرد: باید اسامی، محدوده ها، برنامه زمان بندی و میزان بهره برداری تمام افراد دارای مجوز اکتشاف و بهره برداری معدن در استان کرمان مشخص شود.

  پورابراهیمی تاکید کرد: باید پهنه های معدنی از افرادی که مدتها بر روی آنها پنجه انداخته اند و نه خودشان کاری انجام می دهند و نه اجازه فعالیت به کسی دیگری می دهند پس گرفته شده و این افراد مشخص شوند.

وی ابراز داشت: اگر پهنه های معدنی استان کرمان در شهرستانهای مانند جیرفت، بم و ... آزاد شود به راحتی هزاران شغل در استان ایجاد می شود .

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اعتقاد دارم یک دهم گردش مالی شرکت های بزرگ کرمان هم به داخل استان نیامده است، افزود: شورای هماهنگی بانک های استان کرمان عدد و رقم مانده گردش مالی استان استان را در سال ۹۶ و۹۷ بابت انتقال حساب های شرکت های بزرگ به استان گزارش دهند تا مشخص شود به چه میزان بوده است.

کد خبر 4509388

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =