۱۷ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان از بدهی بیمه سلامت پرداخت شد

قزوین- مدیرکل بیمه سلامت استان قزوین گفت: با پرداخت ۱۷ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان از بدهی مرداد تا مهرماه پارسال با بیمارستانهای خصوصی و تامین اجتماعی تسویه حساب کردیم.

قاسم بهرامی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارداشت: خوشبختانه با پیگری های انجام شده بابت مطالبات دانشگاه علوم پزشکی قزوین مبلغ ۱۷ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان از بدهی بیمه سلامت در سال ۹۶ پرداخت و همه موارد را تسویه کردیم.

وی بیان کرد: بابت بیمارستانهای خصوصی و تامین اجتماعی هم بدهی بیمه سلامت از سال گذشته مبلغ ۲ میلیارد و ۸۰ میلیون تومان بابت ماههای شهریور و مهر بود که پرداخت شده است.

بهرامی تصریح کرد: برای بخش سرپایی و پاراکلینیک هم مبلغ سه میلیارد تومان بابت تسویه مهر ماه لغایت پایان اسفند ماه سال ۹۶ پرداخت شد و فقط بدهی ماه های بهمن و اسفند ویژه آزمایشگاهها و رادیولوژی باقی مانده که تا آخر دی ماه این مطالبات نیز تسویه می شود.

۵۰۰ هزار نفر تحت پوشش بیمه سلامت در استان قزوین

مدیرکل بیمه سلامت استان قزوین در ادامه یادآورشد: در حال حاضر در استان قزوین حدود ۵۰۰ هزار نفر تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفته اند که از این تعداد ۱۰۰ هزار نفر حق بیمه پرداخت می کنند و ۴۰۰ هزار نفر به صورت رایگان دارای دفترچه بیمه سلامت هستند.

وی اضافه کرد: تعهد پرداختی بیمه سلامت به موسسات طرف قرارداد ماهانه ۱۲ میلیارد تومان است ولی درآمد ما از حق بیمه ماهانه دو میلیارد تومان است و مابه التفاوت ۱۰ میلیارد تومانی توسط دولت از منابع عمومی تامین می شود.

بهرامی بیان کرد: این یارانه دولتی می بایست از طریق خزانه به بیمه سلامت پرداخت شود تا از طریق سازمان تخصیص پیدا کرده سپس به اداره استانها و در نهایت به موسسات طرف قرارداد پرداخت شود.

مدیرکل بیمه سلامت استان قزوین تصریح کرد: تاکنون با روندی که مدیرعامل سازمان بیمه سلامت در نظر گرفته اند و با پیگیری مطالبات  پرداخت های بیمه سلامت در سال ۹۷ به روز شده و بدهی سال ۹۶ هم بجز دو ماهی که در بخش سرپایی به آزمایشگاهها و موسسات پاراکلینیک و چند ماه هم به بیمارستانهای خصوصی و تامین اجتماعی مانده بقیه تسویه حساب شده است.

کد خبر 4509602

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 11 =