عسلویه پارسال ۳ روز هوای پاک داشت/ ایجاد مرکز تحقیقات زیست محیطی

بوشهر - معاون بهداشتی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به وضعیت نامناسب آب و هوای شهرستان عسلویه، گفت: هیچ صنعتی حق فعالیت ندارد مگر اینکه پیوست سلامت داشته باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا رئیسی ظهر شنبه در نشست شورای پدافند غیرعامل و قرارگاه پرتوی استان بوشهر اظهار داشت: اگر بخواهیم پدافند غیرعامل در استان بوشهر به نتیجه برسد باید اختیار تصمیم گیری در این زمینه به استان‌ها و به استاندار و فرماندار واگذار شود.

معاون بهداشتی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اضافه کرد: از بعد پدافندی باید در مسائل مربوط به پدافند غیرعامل نیروگاه اتمی، عادی سازی کرده و این موضوع را به مسائل سیاسی دخیل نکنیم.

وی اضافه کرد: هیچ صنعتی حق فعالیت ندارد مگر اینکه پیوست سلامت داشته باشد و انتظار ما از صنایع بزرگ این است که آن میزان از سلامتی که قبل از ایجاد صنایع بوده حفظ شود لذا هیچ صنعتی حق ندارد سلامتی مردم را تهدید کند.

معاون وزیر بهداشت گفت: در شش ماهه نخست سال گذشته شهرستان عسلویه ۳ روز پاک و ۱۱ روز سالم داشته و مابقی سال هوای عسلویه آلوده بوده اما تهران در مدت مشابه ۱۰۰ روز سالم و ۱۸ روز پاک داشته و این نشان می دهد که وضعیت آلودگی هوای عسلویه از تهران هم بدتر است.

رئیسی با اشاره به وضعیت آلودگی در عسلویه تصریح کرد: وسعت کم منطقه عسلویه و اینکه محل بادهای موسمی هم است موجب می شود گازها به سمت مناطق مسکونی حرکت کند.

وی بیان کرد: یکی از ضرورت ها برای موضوع آلودگی هوا در عسلویه، ایجاد ایستگاه سنجش آلایندگی هوای عسلویه با همکاری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر است و تعهد می کنیم این ایستگاه سنجش را در عسلویه ایجاد کنیم.

معاون وزیر بهداشت با اشاره به تصویب مرکز تحقیقات زیست محیطی توسط وزارت بهداشت در عسلویه گفت: دانشگاه علوم پزشکی بوشهر باید بر نحوه فعالیت این مرکز تحقیقات نظارت جدی کرده تا راه اندازی شود چرا که نقش مهمی در کاهش وضعیت آلودگی زیست محیطی در عسلویه دارد.

کد خبر 4510654

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =