توسعه اردوگاه‌های دانش آموزی لرستان با جذب سرمایه‌گذار

خرم‌آباد- توسعه اردوگاه‌های دانش آموزی لرستان با بهره‌گیری از حمایت سرمایه‌گذاران از مصوبات شورای آموزش‌وپرورش لرستان بود.

به گزارش خبرنگار مهر، شورای آموزش و پرورش لرستان امروز شنبه به ریاست استاندار لرستان و دبیری مدیرکل آموزش و پرورش این استان برگزار شد.

رضا زینی وند مقدم مدیرکل آموزش و پرورش لرستان در سخنانی با اشاره به اینکه اردوگاه دانش آموزی «کمالوند» خرم آباد ظرفیت خوبی برای اسکان گردشگران است و در حال حاضر نیز اسکان دانش آموزان و برگزاری اردوهای علمی و تفریحی در آن انجام می شود،  اظهار داشت: این اردوگاه مکان خوبی برای اسکان افراد در شرایط بحران است.

وی با بیان اینکه اردوگاه کمالوند ۴۷ هکتار زمین دارد، سلف سرویس مناسبی دارد، تالار بزرگی دارد،  زمین چمن و زمین مسابقات ساحلی نیز در آن پیش بینی شده است، تصریح کرد: در این اردوگاه یک سالن چندمنظوره در حال ساخت است و کشت زعفران را در آن داریم.

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان تصریح کرد: ۲۵ سویت در این اردوگاه داریم که قابل توسعه به ۱۰۰ سویت است.

زینی وند مقدم گفت: می شود از محل ستاد بحران اعتبار به این اردوگاه اختصاص یابد تا ضمن اینکه آن را توسعه دهیم، در شرایط بحرانی نیز یک مرکز اسکان امن باشد.

احمد مرادپور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان نیز با اشاره به اینکه اردوگاه کمالوند ظرفیت بزرگی است که درست از آن استفاده نمی شود، اظهار داشت: در هر شهرستان باید چند نقطه را به عنوان نقطه امن در نظر بگیریم و زیرساخت آن را تامین کنیم تا در شرایط بحران استفاده شود.

وی یادآور شد: این اردوگاه محیط بزرگی هم دارد و می شود به مکان برگزاری همایش ها نیز تبدیل شود.

استاندار لرستان نیز در این رابطه با اشاره به اینکه مدیریت بحران برای جبران خسارات وارد شده اعتبار ندارد، حتی برای اجرای کارهای پیشگیری هم اعتبار لازم وجود ندارد چه برسد اینکه بخواهد برای ساخت یک مجموعه پول خرج کند، اظهار داشت: اعتباراتی مربوط به سال های گذشته داریم که سازمان مدیریت بحران هنوز آن ها را نداده است.

سید موسی خادمی با بیان اینکه در اینکه هر مجموعه دولتی که در شهرها هست این نگاه پدافند غیرعاملی و استفاده ثانویه را باید داشته باشد حرف درستی است، در طراحی و کار بلندمدت این عامل را باید در نظر گرفت، تصریح کرد: اما اینکه ما الان پولی برای توسعه یک فضا تخصیص دهیم امکان ندارد،  ۲ هزار پروژه نیمه تمام روی دست ما مانده است و اعتبارات برای اتمام آن ها وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه صندوق ذخیره فرهنگیان قول داده بود روی اردوگاه کمالوند سرمایه گذاری کند، این موضوع باید دنبال شود، ادامه داد: یکی از بهترین فضاها برای سرمایه گذاری همین جا است تا فرهنگیان و دانش آموزان از این فضاها استفاده کنند و درآمد هم ایجاد شود و سیستم بهره ور باشد.

بر اساس این گزارش، در پایان مقرر شد موضوع سرمایه گذاری برای توسعه چند اردوگاه ها دانش آموزی لرستان از طریق ماده ۲۷ پیگیری شود.

کد خبر 4510719

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 6 =