نوسازی صنایع، توسعه گلخانه و شیلات در بودجه قزوین در اولویت است

قزوین- معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قزوین گفت: در بودجه سال آینده، نوسازی واحدهای فرسوده صنعتی، توسعه گلخانه و شیلات، مشاغل خانگی، تکمیل حوضه های صنعتی در اولویت است.

به گزارش خبرنگار مهر، علی رحمانی در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان که روز شنبه در استانداری برگزار شد گفت: برنامه های تولید و اشتغال با برش استانی در مسیر حرکت از کشاورزی رایج به کسب و کارهای کشاورزی مدرن طراحی شده تا به دستاوردهای بهتری برسیم.

وی بیان کرد: توجه به روشهای نوین و صنایع تبدیلی، تکمیل طرح های نیمه تمام، توجه به بازار فروش، توسعه گلخانه و شیلات و آبزیان در اولویت سال آینده است.

رحمانی یادآورشد: در بخش مشاغل خانگی برای ایجاد ۹۲۶ شغل بیش از ۱۷ میلیارد تومان اختصاص داده شده و در بخش عشایری ۶۲۴ شغل ایجاد خواهد شد.

معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قزوین افزود: در بخش شیلات سهم استان ۱۳ میلیارد تومان است که اختصاص داده می شود.

رحمانی گفت: در بخش صنعت هم توسعه خوشه ها، تکمیل طرحها و نوسازی واحدهای فرسوده در بودجه سال آینده پیش بینی شده که سهم اشتغال صنعت ۵۴۵۲ نفر و اعتبارات لازم ۱۱۳۸ میلیارد تومان است.

معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قزویناظهارداشت:برای تکمیل طرح های نیمه تمام صنعتی هم  ۱۷۹ میلیارد تومان و کمک های بلاعوض هم مبالغی پیش بینی شده است.

وی اضافه کرد: در بخش شرکت های دانش بنیان هم در استان برای ۴۴ شرکت دانش بنیان مبلغ ۲۲ میلیارد تومان با اشتغال ۶۵۳ نفر پیش بینی کرده ایم.

رحمانی تصریح کرد: ایجاد فرصت های شغلی جدید برای افراد جوان طرح کارورزی اجرا خواهد شد که با اختصاص ۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان تعداد ۲۶۰۰ نفر تحت پوشش این طرح قرار می گیرند.

وی گفت: در سال آینده برای پوشش ۳۳۸۰ نفر بیمه شده جدید بیش از هشت مبلیارد تومان پیش بینی شده و در بخش مهارت آموزی هم در محیط کار واقعی برای پوشش ۳۱۱۹ نفر اقدام خواهد شد.

معاون برنامه ریزی و مدیریت استان قزوین بیان کرد: در بخش مشاغل خرد و کوچک ۳۰۰ میلیون تومان و برای مشاغل خانگی ۱۷ میلیارد تومان برای ۹۲۶ نفر برنامه ریزی شده است.

وی اضافه کرد: برای ساخت دو هتل در استان ۸۰ میلیارد تومان، ساخت یک هتل در منطقه گردشگری نمونه ۴ میلیارد تومان و بازآفرینی شهری هم ۳۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان و ۴۲ میلیارد تومان هم از محل وجوه اداره شده پیش بینی کرده ایم.

کد خبر 4510914

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 2 =