تمامی مدارس خراسان شمالی از سرویس بهداشتی برخوردار است

بجنورد- سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: تمامی مدارس این استان از سرویس بهداشتی برخوردار است.

عباس سعیدی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره خبر درج شده در فضای مجازی از قول وزیر آموزش و پرورش مبنی اینکه در خراسان شمالی از مدرسه‌هایی بازدید کردیم که سرویس بهداشتی نداشتند که باعث بروز بیماری‌های جسمانی می‌شود، اظهار کرد: تاکنون چنین مسئله ای به اموزش و پرورش گزارش نشده است.

سعیدی افزود: بستگی دارد سرویس بهداشتی مدارس را چگونه معنا کنیم چرا که این شامل آبخوری، حلقه چاه نیز می شود اما اینکه برخی مدارس خراسان شمالی فاقد سرویس بهداشتی است، چنین موردی در استان نداریم.

تفکیک آبخوری از سرویس بهداشتی معضلی در مدارس است

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش خراسان شمالی نیز در این باره به خبرنگار مهر گفت: آبخوری برخی مدارس استان داخل دستشویی هاست که به معضل تبدیل شده است.

حسن لنگری با بیان اینکه سرویس بهداشتی در تمامی مدارس خراسان شمالی وجود دارد، اظهار کرد: باتوجه به صحبت روز گذشته وزیر آموزش و پرورش مبنی براینکه برخی مدارس در سطح کشور اصلا سرویس بهداشتی ندارند باید گفت چنین چیزی در خراسان شمالی وجود ندارد.

لنگری افزود: چنانچه بحث نبود سرویس بهداشتی در برخی مدارس خراسان شمالی مطرح بود، اعتبار لازم برای این امر مهم که سلامتی دانش آموزان را تحت تاثیر قرار می دهد، تامین و کمتر از یک ماه ساخته می شد.

وی تصریح کرد:  درحال حاضر وجود آبخوری در داخل سرویس های بهداشتی به معضل تبدیل شده و تفکیک آن در اولویت قرار دارد که با سازمان نوسازی مدارس صحبت های لازم انجام شده است.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش خراسان شمالی بیان کرد: صحبت های وزیر آموزش ما را ترغیب کرده تا در رابطه با نبود سرویس بهداشتی در برخی مدارس مجدد بازدید داشته باشیم.

به گزارش خبرنگار مهر، سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش روز گذشته در هشتمین جلسه شورای هماهنگی بهبود و ارتقای شاخص‌های آموزشی و پرورشی مناطق محروم و کمتر توسعه یافته که در وزارت رفاه برگزار شد، در مورد سرویس های بهداشتی مدارس سطح کشور گفته بود، سرویس‌های بهداشتی معضل جدی مدارس ماست و مدارسی داریم که اصلا سرویس بهداشتی ندارند که سبب بروز بیماری‌های جسمانی می‌شود.

کد خبر 4512350

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 3 =