حضور دانش‌آموزان در مدارس تخریبی استان بوشهر پذیرفتنی نیست

بوشهر - استاندار بوشهر با تاکید بر لزوم رفع مشکلات کلاس‌های درس استان بوشهر گفت: حضور دانش‌آموزان در کلاس‌های تخریبی مدارس استان بوشهر پذیرفتنی نیست.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالکریم گراوند صبح دوشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش استان بوشهر اظهار داشت: گزارش کاملی از میزان وصول و محل هزینه پرداختی شهرداری‌های استان بوشهر به آموزش و پرورش ارائه شود.

وی اضافه کرد:‌ شهرداری‌ها باید آموزش و پرورش را جزئی از وجود خود بدانند و در راستای تربیت و آموزش فرزندان این آب و خاک همکاری لازم را داشته باشند.

استاندار بوشهر با اشاره به اینکه برخی از آسیب‌ها ناشی از عملکرد ضعیف مسئولان بوده است، ادامه داد: در صورتی که به خوبی به آموزش و پرورش پرداخته شود و پیوند بین مدرسه و خانه ایجاد شود شاهد دستیابی به موفقیت‌های بیشتری خواهیم بود.

وی با اشاره به موفقیت شهرستان دشتستان در عرصه تعلیم و تربیت، خاطرنشان کرد:‌ شاهد جدیت و دلسوزی خوبی در این شهرستان هستیم که باعث دستیابی به موفقیت در این عرصه شده است.

گراوند با بیان اینکه رقابت سالم باید بین همه مناطق آموزش و پرورش ایجاد شود، افزود: در این نشست‌ها باید مسائل بعد از کار کارشناسی مورد بررسی و تصمیم‌گیری قرار گیرد.

وی با بیان اینکه شهردارها باید احساس کنند که دانش‌آموز هستند و عضوی از جامعه آموزش و پرورش هستند، افزود: با این نگاه شاهد حمایت بیشتری از سوی شهرداری‌ها از آموزش و پرورش خواهیم بود.

استاندار بوشهر با اشاره به افزایش ۱۷۰ درصدی پرداختی شهرداری‌ها به آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: باید کارگروهی برای بررسی این وضعیت پرداختی‌ها تشکیل شود و باید مسائل را در داخل سیستم حل کنیم و این موضوع را با گفت‌وگو مرتفع کنیم.

وی ادامه داد: همه دستگاه‌های اداری و اجرایی استان بوشهر مسائل را باید در بین خود حل کنند تا حل و فصل این مسائل به دیگر قوا کشیده نشود. مسائل و گره‌هایی که وجود دارد را باید حل کنیم تا شاهد دستیابی به موفقیت باشیم.

گراوند با بیان اینکه در حوزه تعلیم و تربیت باید حمایت‌های بیشتری صورت گیرد، افزود: باید قبل از اینکه اتفاق ناگواری رخ دهد، آن موقع در پی رفع مشکل باشیم.

وی با اشاره به اینکه نوسازی مدارس باید بر همه مدارس نظارت کنند و مدارس تخریبی شناسایی شوند اظهار داشت: پذیرفتنی نیست که دانش‌آموزی در کلاسی که چکه می‌کند و یا امکان فروریختن دارند، تحصیل کنند.

استاندار بوشهر ادامه داد: در برخی مناطق استان با ابری شدن آسمان مدارس تعطیل می‌شود و نباید اجازه داد که دانش‌آموز در چنین کلاس‌هایی که جان آنها را تهدید می‌کند تحصیل کنند.

وی گفت: آموزش و پرورش استان بوشهر حق ندارد اجازه دهد دانش‌آموزی در مدرسه تخریبی تحصیل کند و بعد از اینکه حادثه‌ای رخ داد بخواهیم دنبال رفع مشکل باشیم. مدارسی که قابلیت لازم برای حضور دانش‌آموزان را ندارد باید شناسایی شود و برای نوسازی مدارس اقدام شود.

گراوند خواستار همکاری همه دستگاه‌های استان برای تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان استان شد و تصریح کرد: باید مشارکت همگانی برای رفع مشکلات آموزش و پرورش استان بوشهر را شاهد باشیم.

کد خبر 4512378

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha