شهرداری بوشهر دچار بی‌برنامگی است/ مراجعه طلبکاران به شورا

بوشهر - رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر بوشهر گفت: شهرداری دچار یک بی‌برنامگی شده است که همچنان ادامه دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالخالق برزگرزاده عصر دوشنبه در نشست اعضای شورای اسلامی شهر بوشهر اظهار داشت: انضباط مالی در بخش‌های مختلف بودجه شهرداری و سازمان‌های تابعه از محوری‌تری موضوعات مورد تاکید ما در شورای پنجم است.

رئیس مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر بوشهر ادامه داد: با توجه به جابجایی‌های بسیار زیاد در کدهای هزینه‌ای در بودجه سال ۹۷ شهرداری درخواست دارم این امر در بودجه سال ۹۸ شهرداری ممنوع شود.

وی بیان کرد: از چند ماه قبل از حضور شهردار بوشهر تاکنون، هزینه های مازادی بر دوش شهرداری قرار گرفته که توسط شهردار به شورا اعلام یا به توصیه اعضای شورا بوده و شورا با تصویب آن این شرایط را محقق کرده است که نتیجه آن شده که شهرداری قادر به پرداخت دیون خود به پیمانکاران و کسبه نباشد.

برزگرزاده خاطر نشان کرد: شهرداری دچار یک بی‌برنامگی شده است که منحصر به گذشته نبوده و اکنون نیز ادامه دارد. شورا باید شرایطی محقق کند که هیچ اجازه‌ای به شهرداری برای جابجایی کدهای هزینه‌ای در بودجه و این بی‌برنامگی‌ها داده نشود.

رئیس مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر بوشهر ادامه داد: بودجه به عنوان یک سند مالی یک‌ساله بوده که ضروری است با برنامه‌ریزی‌های مدون و دقیق و از طریق مهندسی ارزش، انضباط مالی در اجرای پروژه‌های شهری از جمله عمرانی، خدماتی و نگهداشت شهر به سمت کاهش هزینه‌های غیرضرور پیش رفته و با استفاده از این دو اهرم و مدیریت صحیح، بودجه پایدارتری را از حیث منابع و مصارف در سال ۹۸ داشته باشیم.

وی افزود: با توجه به حضور مکرر پیمانکاران و طلبکاران شهرداری در شورا، تهیه لیست دیون و بدهی‌های شهرداری به تفکیک سال و مشخصات طلبکار از جمله مواردی است که معاونت مالی شهرداری باید به آن در بودجه سال ۹۸ توجه کند و ضمیمه بودجه ارسالی سال ۹۸ به شورا این لیست دیون نیز باشد.

کد خبر 4513281

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 12 =