وزارت نیرو حساسیت بیشتری برای تامین آب در استان بوشهر داشته باشد

بوشهر - استاندار بوشهر با تاکید بر شناسایی اراضی مستعد ساخت آب شیرین کن در استان بوشهر گفت: وزارت نیرو حساسیت بیشتری برای تامین آب مورد نیاز در استان بوشهر داشته باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالکریم گراوند صبح سه‌شنبه در نشست بررسی مسائل و مشکلات آب استان بوشهر با حضور معاون نظارت بر بهره برداری تاسیسات شرکت آب و فاضلاب کشور  اظهار داشت: با توجه به دغدغه و نگرانی مردم در مورد بحران آب در استان، پیگیری امور مربوط به این مسئله در دستور کار شبانه روزی مدیریت استان بوشهر است.

وی با اشاره به نگرانی نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی در مورد موضوع آب در دشتستان،  بیان کرد: از مجموعه وزارت نیرو انتظار داریم در مورد مسائل و مشکلات آب، به استان بوشهر توجه ویژه داشته باشند و حل بحران آب در این استان نیازمند یک کار جهادی است.

استاندار بوشهر تصریح کرد: استان بوشهر هیچگاه برای نظام هزینه نداشته و همه سرمایه های این استان در خدمت نظام و انقلاب بوده‌اند لذا انتظار می رود به مسائل و مشکلات این استان به ویژه مسئله آب توجه ویژه شود.

گراوند با بیان اینکه وزارت نیرو حساسیت بیشتری برای تامین آب مورد نیاز در استان بوشهر داشته باشد، افزود: وزارت نیرو برای حل بحران آب در استان بوشهر نیازمند تدوین یک بسته ویژه است که با اجرای آن مسئله آب استان بوشهر را حل کند.

وی تاکید کرد: بر اساس قولی که مسئولان و مدیران وزارت نیرو داده اند، تا فروردین ماه آینده ۱۰ هزار متر مکعب به ظرفیت آب استان اضافه خواهد شد و انتظار داریم وزارت نیرو قول خود را عملی کند.

استاندار بوشهر با اشاره به تعهدات وزارت نیرو برای ساخت آب شیرین کن در استان بوشهر اظهار داشت: یکی از اولویت های مسئله آب در شهرستان دشتستان است و برای ساخت تاسیسات آبرسانی، جانمایی احداث آب شیرین کن برازجان تا چهارشنبه باید نهایی شود.

گراوند گفت: موضوع تبصره ۳ یا مشارکت مردمی برای اجرای طرح‌های آبرسانی در شهرها، ظرفیت خوبی است که باید با جدیت از سوی شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر دنبال شود و شرکت آب و فاضلاب با همکاری شورا و شهرداری برای این موضوع نشست داشته باشند.

وی در مورد وضعیت سد تنگ ارم خاطرنشان کرد: برای تامین مالی خط انتقال سد تنگ ارم، استان ۵۰ درصد هزینه را متعهد می شود و ۵۰ درصد دیگر هم از سوی وزارت نیرو برای تسریع در تکمیل این طرح تامین شود.

استاندار بوشهر با اشاره به جانمایی اجرای طرح های آب شیرین کن در استان گفت: به منظور  جانمایی طرح‌های آب شیرین کن، اراضی مختلف استان که مستعد ساخت آب شیرین کن است شناسایی شود.

گراوند با تاکید بر قطع انشعابات غیرمجاز باغ ویلاها در استان اضافه کرد: با توجه به مشکلات آب در استان، انشعابات غیرمجاز باغ ویلاها در نقاط مختلف استان قطع شود.

کد خبر 4513477

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 7 =