چهاردهمین کنفرانس توسعه منابع انسانی آغاز به کار کرد

چهاردهمین کنفرانس توسعه منابع انسانی با صحبت‌های مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی آغاز به کار کرد.

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت صنعتی، «چهاردهمین کنفرانس توسعه منابع انسانی» از امروز (۲۵ دی‌ماه) با موضوع «سرمایه انسانی و تحول دیجیتال (HRM ۴.۰)» و با حضور مقامات، مدیران ارشد، مدیران منابع انسانی سراسر کشور و متخصصان این حوزه در مرکز همایش‌های بین المللی صداوسیما  آغاز به کار کرد.

بنا به این گزارش، ابوالفضل کیانی بختیاری مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی و ریاست این کنفرانس اظهار کرد: اهداف اولیه این کنفرانس، ادبیات سازی، جریان‌سازی، تبادل تجربیات و دانش در حوزه مدیریت منابع انسانی بوده که خوشبختانه در این ۱۴ سال به آن دست یافته است.

مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی افزود: یکی از ماموریت‌های عمده این کنفرانس، معرفی روندها و پارادایم‌های نوین منابع انسانی بوده که طی این سال‌ها استانداردها و موضوعات نوظهور را نیز معرفی کرده است.

ریاست کنفرانس توسعه منابع انسانی خاطرنشان کرد: پذیرش روندها و پارادایم های جدید نیاز به فرهنگ سازی توسط مدیران ارشد سازمان‌ها و بنگاه‌ها و مدیران منابع انسانی دارد.

کیانی بختیاری در بخش دیگری از سخنان خود به معرفی پارادایم «جامعه ۵ (Society ۵.۰)» بعنوان رویکرد جدید پس از انقلاب صنعتی چهارم پرداخت و زیرساخت ها و الزامات مهم مدیریت منابع انسانی در جامعه ۵ را تشریح کرد.

مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی، هدف غایی در رویکرد جامعه ۵ را که بر مبنای «رایانش شناختی» و «اینترنت افراد» پایه گذاری شده است، «رفاه اجتماعی» و توسعه مسئولیت‌های اجتماعی سازمانی و شرکتی عنوان کرد.

کیانی بختیاری با اشاره به ضرورت آماده‌سازی کشور برای مواجهه، پذیرش و توسعه موج چهارم صنعت و جامعه ۵، اظهارکرد: برای تسهیل پذیرش و توسعه این رویکرد ۵ دیوار و مانع باید فرو ریخته شود که عبارتند از «تفکر دولتی»، «قوانین بازدارنده»، «موانع نوآوری فناورانه»، «عدم تعهد منابع انسانی» و «پذیرش کاربران».

مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی از استقرار پیش‌نیازهای تحقق جامعه ۵ در کشور از جمله «ایجاد اکوسیستم و پلتفرم های مدیریت منابع انسانی بر اساس نیاز همه ذینفعان»، «توسعه پژوهش های کاربردی و مساله محور از طریق جمع سپاری و شبکه گستری» و «استقرار صنعت ۴ در بسیاری از صنایع کشور به‌عنوان پیش‌نیاز جامعه ۵» نام برد و بر تناسب قوانین و مقررات کشور با اقتضائات صنعت ۴ و جامعه ۵ تاکید کرد.

وی برخی از ویژگی های جامعه ۵ در حوزه منابع انسانی را، تحول رهبری، نظام‌های انگیزشی، کارمندیابی، بازتعریف مدیریت منابع انسانی و تغییر پارادایم های آن عنوان کرد.

کیانی بختیاری برخی از ویژگی های مدیران منابع انسانی در جامعه ۵ را شامل مهارت‌های کسب و کار دیجیتال، هم افزایی‌ها، چابک اندیشی‌ها، مواجهه با پیچیدگی‌ها، مدیریت تضادها، توانایی دیدن مشاهده تصاویر بزرگ، توانایی مدیریت کارکنان با فرهنگ‌های متنوع و فهم بازارهای بین المللی اظهار کرد.

وی ضمن بیان برخی از تمایزات جامعه ۴  و جامعه ۵ در حوزه مدیریت منابع انسانی یادآور شد: در جامعه ۵ کارکنان سازمان‌ها و بنگاه‌ها کلیدی‌ترین جامعه را تشکیل می‌دهند و سازمان از نگاه آنان دیده می‌شود.

کیانی بختیاری افزود: در جامعه ۵ از کارراهه کارکنان از بدو ورود به کار تا پایان آن برای ارتقا تجربه کارکنان و از شبکه های اجتماعی بمنظور کارمندیابی استفاده می‌شود.

مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی،  تاکید کرد: سازمان‌ها باید خود را برای مشاغل جدید همچون متخصص داده کارکنان، یکپارچه سازی هوش مصنوعی، عامل ایجاد ارزش و ... آماده کند.

وی خاطرنشان کرد: منابع انسانی نیز باید قابلیت هایی همچون کار با کلان داده ها و استفاده از تکنولوژی های متنوع را یاد بگیرند که این مهم توسط بازار کار شناسایی و پرورش داده می شود و از طریق یادگیری با انجام تجربه میسر می گردد.

در این کنفرانس نسرین جزنی، دبیر کمیته علمی نیز گزارشی از اهداف برگزاری کنفرانس توسعه منابع انسانی ارائه کرد.

وی اظهار داشت: طی ۱۴ سال گذشته ۳۸۰۵ مقاله، ۹۹۸ تجربه و ۳۰۰ هزار نفر ساعت آموزش در کنفرانس های توسع منابع انسانی ارائه شده است.

کد خبر 4513694

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 2 =