برخی توقع دارند شورای انقلاب فرهنگی نگاه سطحی به مسائل داشته باشد

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت:برخی دوستان توقع دارند که شورای عالی انقلاب فرهنگی نگاه سطحی به مسائل داشته باشد و تخلفات را به گردن شورا می اندازند.

به گزارش خبرنگار مهر، عزت الله ضرغامی عصر امروز در مراسم تودیع و معارفه دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در حوزه هنری گفت: من در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی در مخالفت با دکتر عاملی صحبت کردم و بنابراین در این جلسه اولین صحبت های خود را در خصوص ایشان مطرح می کنم.

وی افزود: دکتر عاملی توانست اعتماد رهبر انقلاب را برای عضویت در شورای عالی انقلاب فرهنگی کسب کند و اعضای عالی شورای انقلاب فرهنگی در اعتمادی که به وی داشتند وی را به عنوان دبیر این شورا، انتخاب کردند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: آشنایی خیلی کوتاهی با دبیر جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی دارم و وی را فردی عادل، دل سوز و خونگرم نسبت به موضوعات مختلف می دانم.

ضرغامی اظهار داشت: بعد از صحبت های من در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی، دکتر عاملی صحبت هایی را مطرح کردند که من آنها را پسندیدم و پس از آن علاقه من به وی بیشتر شد.

وی افزود: او رفتاری بزرگوارانه دارند و با توجه به اینکه ما دچار برهوت هستیم به این معنی که اکثر مدیران زمانی که شروع به فعالیت می کنند اقدام به تخریب نفر قبلی می کنند که در انتخاب جدید دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی چنین اتفاقی رخ نداده است.

ضرغامی اظهار داشت: از ابتدای انقلاب با دکتر مخبر دزفولی آشنا هستم و وی فردی است که نسبت به مسائل انقلاب این نظام، ولایت فقیه، رهبری و امام خمینی (ره) تعهد ویژه ای دارد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تأکید کرد: در دوره مدیریت وی، شاهد تحولات مختلفی در شورای عالی انقلاب فرهنگی بودیم که می توان به سند تحول آموزش پرورش اشاره کرد که این سند بارها مورد استناد فرمایشات مقام معظم رهبری قرار گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: شورای عالی انقلاب فرهنگی باید نگاه کلان به مسائل فرهنگی و اجتماعی داشته باشد اما برخی دوستان توقع دارند که این شورا نگاه سطحی به مسائل داشته باشد و تخلفات را به گردن شورا می اندازند که در این زمینه باید دستگاه ها مسئول و پاسخگوی کارنامه خود باشند.

ضرغامی افزود: شورای عالی انقلاب فرهنگی هر زمانی که نیاز بود به نکات مختلف و ضروری روز کشور ورود پیدا کرد و گره ای از مشکلات کشور را باز کرد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی یادآور شد: مصوبات اخیر این شورا در خصوص استعدادهای درخشان یکی از مسائلی بود که انجام شد و مقام معظم رهبری تأکید زیادی بر این موضوع داشتند.

وی با اشاره به راه اندازی کانال های مختلف تلویزیونی در کشور خاطرنشان کرد: برخی دستگاه های نظارتی و برخی افراد معتقد بودند که راه اندازی کانال های مختلف تلویزیونی غلط است و این افراد نگاه سطحی و نادرستی نسبت به موضوع داشتند اما این موضوع در شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح شد و پس از آن به تأیید رهبری رسید و پس از آن شاهد ایجاد کانال های مختلف تلویزیونی در کشور بودیم.

دکتر محمدرضا عارف رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی نیز در مراسم تودیع و معارفه دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: اکنون که ما در آستانه پنجمین دهه انقلاب اسلامی قرار داریم  باید در همه مقاطع به آسیب شناسی و ارزیابی چهار دهه گذشته بپردازیم.

وی تصریح کرد: یکی از نهادهایی که باید این کار جدی را آغاز کند شورای عالی انقلاب فرهنگی است. همه دبیران شورای عالی انقلاب فرهنگی در طول انقلاب زحمت کشیده اند اما کشش شورا در این دوران بیشتر به سمت مسائل دانشگاهی بود که در یک مقطع واقعا ضرورت داشت.

عارف افزود: اکنون این شورا، شورای عالی انقلاب فرهنگی است و نباید فقط به یک زمینه خاص توجه کند. ما با آسیب های اجتماعی مهم و زیادی مواجه هستیم.

وی اظهار داشت: به عنوان مثال در مسائل فرهنگی در بحث فرهنگ عمومی، وضعیت نامناسبی در کشور وجود دارد.

عارف خاطرنشان کرد: شورای عالی انقلاب فرهنگی در دهه پنجم باید جاهایی ورود کند که نهادهای دیگر نمی توانند به آن ورود کنند. باید شورا ببیند کارهایی را که نهادهای دیگر می توانند انجام دهند به آنها واگذار کند. در حال حاضر شورای عتف کاملا تعطیل است. می توانند بخشی از کارها را به این شورا واگذار کنند.

رئیس کمیسیون آموزش مجلس تاکید کرد: با توجه به جایگاه شورای عالی انقلاب فرهنگی باید در اختیارات و وظایف شورا بازنگری صورت گیرد.

عارف گفت: باید در این دوره اولویت بندی جدی شورای عالی انقلاب فرهنگی به سمت و سوی دهه پنجم انقلاب باشد.

کد خبر 4514035

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 5 =