انتظار از اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی انقلابی عمل کردن است

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: از تمامی اعضای این شورا انتظار این است که انقلابی عمل کنند، بیندیشند و اجرا کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمد محمدیان عصر امروز در مراسم تودیع و معارفه دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: اینجا شورای عالی انقلاب فرهنگی است و انتظار از همه اعضا این است که انقلابی عمل کنند، بیندیشند و اجرا کنند.

وی افزود: نسخه ای که می تواند موجب اعتلای کشور باشد انقلابی بودن است و نسخه های دیگر جواب نمی دهد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: انتظار ما از اعضا و دبیر این شورا این است که به بعد انقلابی بودن این شورا توجه کنند و در راستای آن برنامه ریزی داشته باشند.

محمدیان اظهار داشت: شعار کافی نیست و انقلابی بودن نیاز به عمل و اجرا دارد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید کرد: در شورای عالی انقلاب فرهنگی تا حد ممکن از وضعیت علمی کشور استفاده شد و همه ذائقه ها و گرایش های مختلف سیاسی و فرهنگی در این فضا دور هم گرد آمدند.

محمدیان اظهار کرد: این رویه سرمایه کشور است و باید از آن مراقبت کنیم.

وی خاطرنشان کرد: دکتر مخبر دزفولی فارغ از بحث های جناحی از همه سرمایه های کشور استفاده کرد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: دبیر سابق شورای عالی انقلاب فرهنگی توجه ویژه ای به بیانات مقام معظم رهبری داشت و منویات ایشان را در اسناد تدوین شده این شورا پیگیری می کرد.

وی خاطرنشان کرد: در جمهوری اسلامی پست ها و ریاست ها همه امانت هستند و باید در مقابل این امانت وظایف خود را انجام دهیم.

محمدمهدی طهرانچی نیز در مراسم تودیع و معارفه دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: فرهنگ، علم و اقتصاد موضوعاتی هستند که با یکدیگر تنیده شده اند و مولفه های اقتدار کشور به شمار می روند.

وی افزود: شورای عالی انقلاب فرهنگی به دو موضوع فرهنگ و علم توجه کرده است و فردی که در رأس دبیرخانه این شورا قرار می گیرد باید دو مفهوم علم و فرهنگ را با یکدیگر مورد توجه قرار دهد.

رئیس دانشگاه آزاد اظهارداشت: شورای عالی انقلاب فرهنگی طی سال های گذشته توانست اقتدار علمی کشور را رقم بزند. شورای عالی انقلاب فرهنگی می خواهد همگرایی در عناصر مختلف را اعمال کند که ذاتا واگرا هستند.

وی خاطرنشان کرد: در برنامه ریزی ها و سیاست های مختلف باید علاوه بر توجه به علم و فرهنگ، موضوع اقتصاد را نیز مورد توجه قرار داد تا بر این اساس برنامه ها در اجرا با مشکل مواجه نشود.

کد خبر 4514085

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 5 =