جریان های سیاسی نباید در حوزه تصمیم سازی شورا دخالت کنند

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: احزاب و جریان های سیاسی با هر گرایشی نباید دخالتی در حوزه تصمیم سازی شورای عالی انقلاب فرهنگی داشته باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، سید سعیدرضا عاملی امروز در مراسم تودیع و معارفه دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: از مقام معظم رهبری تشکر می کنم به خاطر اعتمادی که به من حقیر داشتند. من شایسته این جایگاه نیستم و خود را سزاوار این موقعیت نمی دانم ولی با توکل بر خدا کار خود را آغاز می کنم.

وی افزود: از اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی به خاطر اعتمادشان تشکر می کنم. از رئیس جمهور که به حقیر اعتماد کرد سپاسگزارم.

عاملی تصریح کرد: این جلسه بیشتر برای تشکر از خدمات دکتر مخبردزفولی دبیر سابق شورای عالی انقلاب فرهنگی تشکیل شده است ولی چند موردی در مورد شورای عالی انقلاب فرهنگی وجود دارد که به آن اشاره می کنم.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: این شورا میراث شهدا و وام دار فرزندان شهدا است. سالها باید بگذرد تا ما جایگاه شهدا را درک کنیم. خیلی مواقع این جایگاه نادیده گرفته می شود. باید ایام بگذرد تا ما موقعیت آنها را درک کنیم چرا که هر چقدر به آنها بدهد جای حضور پدر را نمی گیرد.

وی یادآور شد: دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی وظیفه پیگیری و رصد موضوعات شورا را دارد و کار اصلی در شورا صورت می گیرد اما به عنوان دبیر شورا، بحثی که به آن اشاره می کنم این است که اساس تمام این تلاش ها برای چیست؟ تمام این تلاش ها، تلاش هایی که صورت می گیرد باید منتهی به آرامش مردم شود. مقام معظم رهبری به اعضای شورا تأکید کرده اند سیاست هایی که دنبال می کنید توجه کنید مردم آزار نبینند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد: در حوزه علم و فرهنگ باید همدل تر باشیم. برای من به عنوان یک طلبه و معلم بسیار سخت است که این تعارضات سیاسی گاهی باعث می شود ما حتی مسئله را نتوانیم تشخیص دهیم.

عاملی ادامه داد: احزاب سیاسی و جریان های سیاسی با هر گرایشی نباید دخالتی در حوزه تصویر سازی شورای عالی انقلاب فرهنگی داشته باشند. این شورا به دنبال اقتدار علم است.

وی افزود: کار در حوزه فرهنگ بسیار سخت است. شاید یکی از عناصر ظریف فرهنگ، ارتباطات است. ارتباطات، اختلال را رفع می کند. اولین کاری که شورای عالی عهده دار آن بوده ارتباط با نسل دانشگاهی و درک نسل دانشگاهی بوده است. اجرایی شدن مصوبات شورا، مستلزم همراهی و همدلی بیشتر است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تأکید کرد: ریاست جمهوری ادامه تدابیر رهبری هستند و من امیدوارم اسناد نیمه اجرایی که وجود دارد را در شورا اجرایی کنند.

عاملی گفت: ما در این مسیر پیرو اندیشه و حکمت رهبری هستیم و رهبری انتظار دارند اهل اندیشه باشیم و خردمندانه این مسیر را طی کنیم.

کد خبر 4514131

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 11 =