۷۵ درصد مصوبات شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی اجرایی شد

بیرجند-مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی از اجرایی شدن ۷۵درصد مصوبات شورای آموزش و پرورش استان در سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد علی واقعی ظهر چهارشنبه در بازدید از اداره مدارس غیر دولتی و مشارکت های مردمی استان اظهار کرد: در شورای آموزش و پرورش باید از امکانات همه دستگاه‌ها برای پیشبرد اهداف آموزش و پرورش استفاده شود و با توجه به کمبود اعتبارات، تلاش می‌کنیم از حداقل منابع و امکانات بیشترین استفاده را ببریم.

 وی بیان داشت: در سال جاری شورای آموزش و پرورش ۳ بار تشکیل شده که خروجی این جلسات ۱۶ مصوبه بوده که از این تعداد ۱۲ مصوبه اجرایی شده است.

وی با اشاره به فعالیت ۱۳ شورای آموزش و پرورش در مرکز استان و شهرستان ها تصریح کرد: قریب ۱۵۶ نفر از مسئولین دستگاه های اجرایی، نمایندگان مدیران و ائمه جمعه در این شوراها عضویت دارند که ریاست شورای آموزش و پرورش استان به عهده استاندار و ریاست شوراهای آموزش و پرورش در شهرستان ها به عهده فرمانداران است.

دبیر شورای آموزش و پرورش  خراسان جنوبی ادامه داد: برای ایجاد تحول در آموزش و پرورش باید تمام زوایای پیدا و پنهان نظام آموزشی را تغییر داد.

 سرایان شهرستان برتر در عملکرد شوراهای آموزش و پرورش

وی از سند تحول بنیادین به عنوان نیاز اجتماعی برای مرتفع کردن مشکلات آموزش و پرورش یاد کرد و افزود: کهنه بودن و عدم توان پاسخ گویی نظام فعلی آموزش و پرورش، به نیازهای جامعه و نیز عدم توجه به فلسفه تعلیم و تربیت از جمله دلایلی است که تدوین این سند را ایجاب می کند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، اظهار کرد: افزایش مشارکت و اثربخشی همگانی بویژه در میان اعضای خانواده و تعالی نظام تعلیم و تربیت رسمی عمومی کشور و تبیین نقش ارکان سهیم و موثر از اصلی ترین نقش های اعضای شوراهای آموزش و پرورش در سند تحول بنیادین است.

واقعی اضافه کرد: باور به ضرورت تحول بنیادین در آموزش و پرورش،مشارکت در تغییر فضا از نهاد آموزشی به نهادی فرهنگی؛اجتماعی و مولد سرمایه انسانی،تبیین و ترویج مفاهیم تحول آفرین، مشارکت در نهادسازی و استقرار نظام های جدید در سطح استان و منطقه انتظاراتی است که در سند تحول بنیادین برای اعضای شوراهای اموزش و پرورش در نظر گرفته شده است.

وی با بیان این که تحول در آموزش و پرورش مستلزم تغییر نگاه ها، باورها و رفتارهاست، یاد آورشد: بر اساس ارزیابی به عمل آمده از عملکرد شوراهای آموزش و پرورش شهرستان ها و بر اساس تعداد جلسات برگزاری جلسات شورا، شهرستان سرایان به عنوان شهرستان برتر انتخاب شد.

دبیر شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی؛ تعداد مصوبات با رویکرد مطالبه گری برای ارتقای کیفیت آموزشی و مبتنی بر اساس قانون تشکیل شوراها را  از جمله مهمترین عوامل انتخاب سرایان به عنوان شورای برتر استان دانست.

کد خبر 4514880

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =