راهکارهای تحقق و توسعه موج چهارم صنعت و جامعه در کشور

دومین روز «چهاردهمین کنفرانس توسعه منابع انسانی»، ۲۶ دی ماه با موضوع «سرمایه انسانی و تحول دیجیتال (HRM ۴.۰)» در ساختمان شماره ۲ این سازمان برگزار شد.

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت صنعتی، روز دوم کنفرانس به برپایی کارگاه های آموزشی تخصصی، میزگردهای تخصصی، نمایشگاه حرفه ای، رویدادهای نوآورانه و کلینیک مدیریت منابع انسانی اختصاص داشت.

از جمله پنل‌های برگزار شده در روز دوم، پنل تخصصی سرمایه انسانی و تحول دیجیتال بود که با حضور ابوالفضل کیانی بختیاری مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی و رئیس کنفرانس، امیر ناظمی معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران، کیومرث اشتریان دبیر کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک نهاد ریاست جمهوری، منوچهر منطقی رئیس مرکز ملی فضایی ایران و حمیدرضا شفیع‌پور معاون پروژه‌های فاوا شرکت مگفا برگزار شد.

در این پنل تخصصی ابوالفضل کیانی بختیاری ضمن بیان تاریخچه شکل گیری انقلاب چهارم صنعتی ویژگی‌ها و مولفه‌های آن را تشریح کرد.

پوی با برشمردن اهمیت و توضیح برخی از فناوری‌های انقلاب صنعتی چهارم یادآور شد: کشورهای جهان در زمینه انقلاب صنعتی چهارم سیاستگذاری های مختلفی دارند و درزمینه استراتژی، سنجش میزان آمادگی و سرمایه‌گذاری بسیار فعال هستند.

کیانی بختیاری مهارت ها و شایستگی های منابع انسانی در انقلاب صنعتی چهارم را حل مسائل پیچیده، تفکر انتقادی، خلاقیت، مدیریت نیروی انسانی، تعامل با دیگران، هوش هیجانی، قدرت تصمیم گیری، خدمات محوری، مذاکره و علوم و فنون شناختی عنوان کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به معرفی پارادایم «جامعه ۵ (Society ۵.۰)» بعنوان رویکرد جدید پس از انقلاب صنعتی چهارم پرداخت و زیرساخت‌ها و الزامات مهم مدیریت منابع انسانی در جامعه ۵ را تشریح کرد.

مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی، هدف غایی در رویکرد جامعه ۵ را که بر مبنای «رایانش شناختی» و «اینترنت افراد» پایه گذاری شده است، «رفاه اجتماعی» و توسعه مسئولیت‌های اجتماعی سازمانی و شرکتی عنوان کرد.

کیانی بختیاری با اشاره به ضرورت آماده سازی کشور برای مواجهه، پذیرش و توسعه موج چهارم صنعت و جامعه ۵ ، اظهار داشت: برای تسهیل پذیرش و توسعه این رویکرد ۵ دیوار و مانع باید فرو ریخته شود که عبارتند از «تفکر دولتی»، «قوانین بازدارنده»، «موانع نوآوری فناورانه»، «عدم تعهد منابع انسانی» و «پذیرش کاربران».

مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی، تاکید کردد: سازمان ‌ها باید خود را برای مشاغل جدید همچون متخصص داده کارکنان، یکپارچه سازی هوش مصنوعی، عامل ایجاد ارزش و ... آماده کنند.

در ادامه، اعضای پنل در خصوص موضوع سرمایه انسانی و تحول دیجیتال به بیان نظرات خود پرداختند و  جمعبندی نکات مطرح شده به این شرح است:

۱- برای تحقق و توسعه  موج چهارم و جامعه ۵ در کشور علاوه بر ایجاد زیرساخت فیزیکی باید به ۳ مولفه ، فناوری؛ استعداد و روامداری در یک جامعه باز، دارای سرمایه های انسانی با ذهن باز و حرکت به سوی جامعه ای خلاق مبتنی بر مشارکت حداکثری بویژه پذیرش بانوان و نیز پذیرش میزانی از تبعیض مثبت توجه کرد.

۲- مدیران منابع انسانی در عصر تحول دیجیتال باید مهارت‌هایی همچون فهم روش شناسانه و توان گفتگوی میان رشته‌ای داشته باشند و مهارت‌هایی همچون فهم موضوع گسست، ماهیت غیرمتمرکز جهان جدید و فهم تضارب را کسب کنند.

۳- برای تحقق موج ۴ و ۵ صنعت باید از همپایه سازی فناوری ها اقدام کرد.

۴- با تلفیق دانش و تجربه می توان زمینه دسترسی را برای توسعه نوآوری مهیا کرد.

۵- واحدهای منابع انسانی می توانند با مدیریت تضادها میان تیم های دانشی و دارای تجربه ایفای نقش کند.

۶- ایجاد شرایط لازم برای ترمیم و مدیریت شکست های فناورانه از نکاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

کد خبر 4515113

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 7 =