ساماندهی اتحادیه موسسات قرآنی کشور ضروری است

اراک- نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس گفت: ساماندهی اتحادیه موسسات قرآنی کشور به عنوان یک تشکل صنفی در راستای انسجام بخشی به فعالیت های قرآنی ضروری است.

به گزارش خبرنگار مهر، علی اکبر کریمی روز چهارشنبه در همایش توجیهی کارشناسان قرآنی موسسات و ادارات کل اوقاف، ارشاد اسلامی و آموزش و پرورش استان مرکزی برای آزمون سراسری حفظ و قرائت قرآن کریم در اراک، اظهار داشت: همه ما باید در امری که برای خدا است در کنار هم باشیم و با هم برای خدا قیام کنیم و چه کاری بهتر از توسعه فرهنگ ارزشمند قرآنی و معارف قرآن به عنوان کتاب الهی و یادآور آخرین پیام آور الهی است.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس افزود: قرآن کتابی است که الگو و مدل زندگی رستگارانه برای انسان ها را تا پایان جهان تبیین کرده و آنچه بشر در زندگی نیاز دارد در این کتاب نهفته است.

کریمی بیان کرد: در فعالیت های قرآنی باید هماهنگی داشته باشیم و از حرکت های جزیره ای، بخشی نگری و تعصبات دستگاهی خودداری کنیم. با وجود آن که در تامین منابع مالی برای این کار فرهنگی ممکن است کمبودهایی باشد اما می توان با همت و هماهنگی این مهم را به انجام رساند.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس گفت: مسابقات سراسری قرآن در سراسر کشور باید به یک آزمون و کنکور معارف دینی تبدیل گردیده و با همکاری بین دستگاهی در این زمینه، هر ساله به نحو مطلوب برگزار شود.

وی با اشاره به اینکه باید دین خود را به قرآن کریم به عنوان امانت الهی به خوبی ادا کنیم، تصریح کرد: ساماندهی اتحادیه موسسات قرآنی در سطح کشور به عنوان یک تشکل صنفی را نیز در مجلس و فراکسیون مربوطه پیگیری خواهیم کرد تا بتوانیم قدم های موثرتری برای نشر و اشاعه مفاهیم و معارف قرآنی در جامعه برداریم.

کد خبر 4515342

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 2 =