ضرورت همبستگی جهانی با ایران در مسیر مبارزه با مواد مخدر

رئیس دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد: امروزه شاهد این هستیم که فعالیت های پلیس مبارزه با مخدر برای مقابله با قاچاقچیان مواد مخدر در سطح جهانی بسیار گسترده و چشمگیر است در حالی

به گزارش خبرگزاری مهر، الکساندر فدولوف رئیس دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد در تهران در حاشیه بازدید نمایندگان کشورهای دوبلین (روسیه، ترکیه، مجارستان، آلمان، ایتالیا، فرانسه و ...) از نمایشگاه دائمی پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا اظهار کرد: همکاری ما با وزارت امور خارجه ستاد مبارزه با مواد مخدر به منظور اجرای کنوانسیون سازمان ملل و ارائه کمک به ایران برای اجرا و پیشبرد فعالیت های مقابله ای و کمک و همکاری های منطقه ای است.

وی افزود: این همکاری ها در راستای مقابله با مواد مخدر در زمینه آموزشی با برگزاری دوره های آموزشی در راستای پیشگیری و یا درمان بین ایران و سایر کشورهای منطقه صورت می گیرد.

رئیس دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد تأکید کرد: این دفتر از ستاد و پلیس مبارزه با مواد مخدر ایران به خاطر زحمات و فعالیت های خوبی که در این راستا انجام می دهدتشکر می کند و باید یادآور شوم که ایران به عنوان یکی از شرکای قابل اعتماد ما در این زمینه است.

فدولوف یادآور شد: از سال ۱۹۹۹ این دفتر همکاری خود را با ایران آغاز کرده که امسال ۲۰ سالگی آن است و فعالیت اصلی ما در محورهای مبارزه با مواد مخدر، کاهش عرضه و تقاضا و آموزش و پیشگیری و یا درمان است.

وی گفت: ما با ایران در زمینه مبارزه با مواد مخدر یا برگزاری نشست های مشترک در این خصوص و همچنین در زمینه معیشت جایگزین همکاری می کنیم.

رئیس دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد ادامه داد: وظیفه اصلی ما حمایت از ایران در مسیر مبارزه با قاچاق مواد مخدر و فراهم ساختن زیرساخت ها و آوردن علم و دانش برای این کار است که در این زمینه مراکز سگ های موادیاب و تجهیزات الکترونیکی لازم برای مهارت افزایی افراد از جمله مواردی است که برای حمایت صورت گرفته است.

وی گفت: امروزه شاهد این هستیم که فعالیت های پلیس مبارزه با مواد مخدر برای کنترل و مبارزه با قاچاقچیان در سطح جهانی بسیار گسترده و چشمگیر است در حالی که این موضوع معضلی جهان است و همگی بایستی به ایران در این مسیر کمک کنند.

کد خبر 4515587

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 6 =