۳۴ رشته بر اساس نظام شایستگی در هنرستان ها ایجاد شد

بیرجند- معاون دفتر برنامه ریزی و تألیف کتب فنی و حرفه ای گفت: از مجموع ۴۴ رشته مصوب ۳۴ رشته مبتنی بر نظام شایستگی طراحی شده و ۱۰ رشته بر اساس تئوری علمی آموزش داده می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی، حسن آقا بابایی صبح امروز در  جلسه بررسی نقاط قوت و ضعف در تالیف کتب فنی و حرفه ای در خراسان جنوبی اظهار کرد:  ۱۰۰درصد کتب رشته هایی که مبتنی بر شایستگی طراحی شده اند نو نگاشت شده اند و فقط کتب ۱۰ رشته که بر اساس نظام قدیم هستند باید نونگاشت شوند.

وی، آموزش مبتنی بر پودمان را مهم ترین رویکرد برای استقرار نظام شایستگی دانست و تصریح کرد: با اجرای پودمان ها ۳۰ شغل ایجاد می شود.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خراسان جنوبی نیز در این جلسه گفت: از مجموع ۲۰۴ رشته مصوب در هنرستان های کار دانش و فنی و حرفه ای کشور تعداد ۷۵ رشته در هنرستان های استان آموزش داده می شود که از این تعداد ۲۲ رشته در هنرستان های فنی و حرفه ای به صورت نظام شایستگی آموزش داده می شود.

وی از تحصیل ۳۰ هزار دانش آموز دختر و پسر استان در دوره متوسطه دوم خبر داد و تصریح کرد: از این تعداد، ۱۷ هزار دانش آموز در رشته های نظری و ۱۳ هزار دانش آموز در رشته های فنی و حرفه ای و کار دانش مشغول تحصیل هستند.

یکه خانی با بیان این که دانش آموزان رشته های نظری ۵۸ درصد دانش آموزان دوره دوم متوسطه را تشکیل می دهند، افزود: ۴۲ درصد دانش آموزان دوره دوم متوسطه نیز در رشته های فنی و کاردانش ادامه تحصیل می دهند.

کد خبر 4515802

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 10 =